Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şırnak’ta PKK ile bağlantıları bulunan 14 kişi yakalandı

  ŞIRNAK,(DHA)
  19 Temmuz 2007 - 18:18Son Güncelleme : 19 Temmuz 2007 - 18:18

  ŞIRNAK’ın Cizre ve Silopi İlçelerinde PKK terör örgütü ile ilişkileri bulunan ve örgütün dağ kadrosuna eleman kazandıran toplam 14 kişi yakalandı.

  Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, 14 Temmuz’da, bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan operasyonda, terör örgütü PKK’ya eleman temin eden 1 kişi ve örgütün dağ kadrosuna katılım için Cizre ilçesine gelen 1 kişi olmak üzere 2 kişi yakalandı. Silopi İlçesi’nde yapılan başka bir operasyonda ise, yine örgüte eleman kazandırmaya çalışan 2 kişi ile dağ kadrosuna katılmak için Silopi ilçesine gelen 2 kişi olmak üzere 4 kişi daha yakalandı.

  Bölücü terör örgütünün komşu bir ülkede üst düzey yetkilileri ile görüşme yaparak, görüşme sonucu alınan talimatları Türkiye genelinde uygulayacakları şeklinde istihbari bilgileri alan güvenlik güçleri Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde bir eve baskın düzenledi. Baskında, toplantı halinde olan 8 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan toplam 14 kişi soruşturmalarının ardından adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı