Gündem Haberleri

  Şırnak adeta mayın tarlası

  İHA
  16.04.2016 - 09:56 | Son Güncelleme:

  Güvenlik birimleri Şırnak'ta bölücü terör örgütünün evlere, yollar ile logarların altına tuzakladıkları el yapımı patlayıcıları birbir temizliyor. Teröristlerin kaçmak için kullandıkları çok sayıda tünel tespit edildi. Kent adeta bir mayın tarlası gibi.

  Güvenlik birimlerinin Şırnak il merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek için operasyonlara kararlılıkla devam ediyor.

  Şırnak adeta mayın tarlası

  13-14 Nisan 2016 tarihlerinde icra edilen operasyonlarda teröristler tarafından yollar ile logarların altına ve vatandaşlarımızın evlerinin içlerinde tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar tespit edilerek imha edildi.

  Şırnak adeta mayın tarlası

  Teröristlerin, vatandaşların evlerini tahrip ederek duvarlarını geçiş açmak için yıktıkları görüldü. Teröristlerin kaçmak için kullandıkları tüneller tespit edilip imha edildi. Hayatın normale dönebilmesi amacıyla yollara ve mahalle aralarına yapılan barikatlar kaldırılarak yolların düzeltilme faaliyetlerine devam ediliyor. Teröristlerce terk edilen binalarda; çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

  Şırnak adeta mayın tarlası

  Etiketler: tünel , bomba , tuzak , pkk
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı