« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sirmen, 10. kez başkan seçildi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kocaelispor Kulübü Başkanlığı’na, Sefa Sirmen, 10. kez yeniden seçildi.

Olağanüstü Genel Kurul'a bin 67 delegeden 172’si katılırken tek listeyle gidilen oylama sonucunda, Sefa Sirmen yeniden başkanlığa seçildi. 21 kişilik yönetim kurulunda, eski yönetimden 9 üye yer almadı.

Sirmen, oylamadan önce yaptığı konuşmada, 12 yıldan bu yana Kocaelispor Kulübü’nde özveriyle görev yaptığını belirterek, "Hedefimizden sapmadık, Kocaelispor, yine Türkiye’de ses getiren bir kulüp olacak" dedi.

Kocaelispor’un, son 2 sezondur büyük sıkıntılar içine girdiğini belirten Sirmen, şunları söyledi:

"Geçen yıl yaşadığımız felaket, her kesimi olduğu gibi Kocaelispor’u da derinden etkilemiştir. Geçen sezon deprem korkusu nedeniyle 7 oyuncumuzu başka kulüplere transfer etmek zornuda kaldık. Bu sezon, en büyük şanssızlığımız UEFA Intertoto Kupası’na katılmaktı. Ancak, yönetim olarak teknik heyetin işine karışmak gibi durumumuz kesinlikle söz konusu olmadığı için bu kupaya katıldık ve ikiye bölündük. Sağlıklı bir hazırlık dönemi geçirmediğimiz için başarılı olamadık. Sezona Güvenç kurtar ile başladık, Rasim Kara ile de devam ettik ama 2’si de Kocaelispor’a çare olamadı. Yeni teknik direktörümüz Hikmet Karaman ile özlediğimiz başarılara kavuşacağımıza inanıyorum."

Sirmen, futbol dışındaki branşlarda da ses getirmeyi amaçladıklarını sözlerine ekledi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Vali Kemal Önal’ın hami başkanlığa, eski başkanlardan İsmail Kalkandelen’in de fahri başkanlığa sçildiği Kocaelispor’un yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Hikmet Erenkaya, Fikret Toker, Rasim Su, Özer Altan, Burhan Kasım, Özcan Yalçınkaya, Fuat Taşer, Kadir Kurt, Halil Konuk, Mustafa Soyer, Ramazan Baştürk, Can Ulusoy, Hurşit Özdemir, Mustafa Karslı, Sinan Saral, Cenap Yener, Selahattin Altınkaya, Tunay Güray, Gülcan Uzuner Özer ve Kemal Kuşkan.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz