« Hürriyet.com.tr

Şirketlere 2012 tüyoları

Şirketler kuruluş yer ve zamanlarına göre farklı gökyüzü haritalarına sahiptir. Kuruluş haritasında, tüm gezegenlerden yola çıkarak inceleme yapmak daha doğru. Ama şimdilik sadece burçlardan yola çıkarak yeni yıl için kısa tüyolar verelim

Binnur ZAİMLER - bzaimler@hurriyet.com.tr
X

KOÇ 12 Mart-16 Nisan arası ortaklıklar ve işbirliklerinde son kararı vermeyin. Yılın ilk yarısı çalışma koşulları ve varsa sendikal konular ön planda. Rakip baskısı ekim ayında ortadan kalkıyor. Sonrasında hissedarlar ve yatırımlarda düzenleme gerek.

İKİZLER 3 Nisan - 7 Ağustos döneminde marka imajını kuvvetlendirin. Şirketi taşımak veya renove etmek için 15 Nisan -7 Temmuz dönemi uygun. 8 Ekim - 17 Kasım arası lansmanlar açısından pozitif. Ekime kadar strateji oluşturun. Sonrasında üretime hazırsınız.

ASLAN Geçen yılki yurtdışı bağlantılara marttan itibaren yenileri ekleniyor. Geçmiş bağlantılardan 12 Mart sonrası faydalanabilirsiniz. 7 Eylül-3 Ekim arası imaj yönetimini iyi yapmak büyük kazanç getirebilir. Hukuksal sözleşmelerle ekim ayına kadar uğraşacaksınız.

BOĞA 5 Mart - 3 Nisan arası sektörde yerinizi sağlamlaştırmak çocuk oyuncağı. 13 Mart civarı, yeni stratejilere çok uygun. 12 Haziran sonrası, paranızı kısa vadeli değerlendirin. Çalışanların yönetimi, ekime kadar en kadar önemli konu. Sonbaharda rekabet baskısı artacak.

YENGEÇ Yılın ilk yarısı saha satış ekibine çok iş düşüyor. Eski müşterileri tekrar kazanmak için 23 Ocak - 14 Nisan arası harekete geçin. 8 Ağustos - 6 Eylül arası müşteri gözünde en beğenilen şirket seçilebilirsiniz. 18 Kasım - 26 Aralık pazarda rekabet etmeye bakın. Yeni hizmetler sunmak işe yarayacak.

BAŞAK Yılın ilk yarısı kurumsal kimlik oluşturuyorsunuz. İşler 23 Ocak - 14 Nisan tarihlerinde revizyon gerektiriyor. Nakit akışını düzenlemekle Ekim’e kadar uğraşmaya devam ediyorsunuz. Ekim sonrası yazılı iletişim, saha ekibi ve iş gezilerini etkin şekilde oluşturmanızda fayda var.

(Önümüzdeki hafta devam edecek)

 

Kaynak: Binnur ZAİMLER - bzaimler@hurriyet.com.tr

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Doğa yürüyüşcülerine özel dağ kulübeleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye'de 'unutulmuşlar' adası!
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Safran tadında bir rota
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
İşte yılbaşının en sıcak rotaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hindistan'ın gizemli halkı! Öyle bir hayatları var ki...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Kendinizi zengin hissedeceksiniz! 'Türk Lirası'nın değerli olduğu ülkeler...