Şirketlerden eğitim atağı

Hürriyet Haber
17.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Nordstern İmtaş Sigorta geleneksel hale gelen acente sohbet toplantılarının bir yenisini Mart ayında Genel Müdürlük binasında gerçekleştirdi. Açılışı konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Levent Nart'ın yaptığı toplantıda Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı Halil Korkmaz, Mali kuruluşlar hakkında kanun tasarısı, Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Erol, trafik sigortalarında son gelişmeler konularında acentelere bilgi verdiler.

Bayındır Sigorta Bölgesel Acenteler Toplantı'larına devam ediyor. 12 Şubat 1998 tarihli İzmir Acenteler Toplantı'sından sonra 23 Şubat 1998 tarihinde İstanbul ve Bursa Acenteler Toplantısı'nı gerçekleştirdi. İstanbul ve Bursa Bölge Müdürlüklerine bağlı yaklaşık 35 acentenin katıldığı toplantı, Genel Müdürlük Binası Eğitim Salonu'nda Bayındır Sigorta Genel Müdürü F. Nuşin Artun'un 1997 yılı genel değerlendirmesi ve 1998 yılı hedeflerini anlatan konuşması ile açıldı.

Demir Hayat Acenteler Eğitim Semineri Mart ayında Demirbank Eğitim salonunda 38 acentenin katılımı ile gerçekleştirildi. Medeks ve SES Sağlık ürünlerinin tanıtımının yapıldığı seminerde, ilk günkü eğitimi Mednet Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Yerdelen, ikinci günkü eğitimi ise Demir Hayat Teknik ve Operasyondan sorumlu müdür yardımcısı Canan Emiroğlu verdi. Acenteler müşterileri ile ilgili yaşadıkları problemleri ve ürünlerle ilgili kanaatlerini, eğitmenlerle paylaşarak cevap bulmaya çalıştılar.

İhlas Sigorta, Genel Müdürlüğe bağlı faaliyet gösteren acentelerine yönelik olarak düzenlediği eğitim seminerlerine bir yenisini daha ekledi. İhlas Sigorta'nın yeni başlayan acenteleri için düzenlemiş olduğu eğitim seminerine 36 kişilik bir acente topluluğu katıldı. İhlas Sigorta Şubat ayında düzenlediği bir başka toplantıda pazarlama ekibi olan acentelere farklı bir satış tekniği hakkında bilgi aktarımında bulunuldu.

Şeker Sigorta, yeniden yapılanma ve imaj çalışlarının yanı sıra 1998 yılını eğitim alanında atılım yılı olarak görüyor. Bu nedenle Bölge Müdürlüklerine bağlı acentelerden başlanarak çeşitli eğitim seminerleri düzenliyor. Şeker Sigorta, ilk olarak Karadeniz bölge acentelerine geçtiğimiz günlerde eğitim verdi.


Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı