Ege Haberleri

EGE

  Şirketlerden

  Hürriyet Haber
  04.08.2009 - 19:33 | Son Güncelleme:

  izmir’den yola çıkıp 14 ilde 19 şubeye ulaşan Duymer İşitme Cihazları Merkezi, yılda 10 bin cıhaz satıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Figen Baz, Alman markası Akon ve İspanya’nın Royal işitme cihazlarının Türkiye’deki tek temsilcisi olduklarını belirterek, “İzmir’de Mavişehir Kipa kavşağına 1200 metrekare alana kurduğumuz altı katlı plaza, Türkiye’nin bu alandaki en büyük atölyesi ve laboratuvarı. Yurt dışından gelen yarı mamul cihazları kanal içi cihazlar haline getiriyoruz.”dedi.

  Kuru incirde süper bir yıl yaşanacak

  AYDIN İncirliova’nın Erbeyli Köyü’nde kurulu İncir Araştırma Enstitüsü verileri, kuru incirde iyi bir yıl yaşanacağını gösteriyor. Enstitü Müdürü Ramazan Özkan, bu yıl incir rekoltesinin 50 bin tonun üzerinde olmasını beklediklerini söyledi. Toplanan ürünlerde şu ana kadar hastalık görülmediğini, incirin iyi bir fiyatla satılacağını umduklarını belirten Özkan, üreticilerin bu yıl iyi gelir elde edeceğinin altını çizdi. Özkan, olağanüstü bir gelişme söz konusu olmadığı takdirde bu yılın üreticinin “altın yılı” olacağını kaydetti.

  İnşaattan peyzaja

  MANİSALI genç girişimci Kemal Göksel’in Finlandiya’dan getirttiği, taş tırmadan kanal açmaya, kar kürümeden yükleme ve boşaltmaya kadar birçok işlemi kısa sürede gerçekleştirebilen “Avant” adlı iş makinesi, önemli ölçüde tasarruf sağlayacak. Avant’ı ‘tasarruf makinesi’ olarak niteleyen Göksel Makine Genel Müdürü Kemal Göksel, “Bu makine kıt kaynaklarla hizmet üretmeye çalışan belediyelere rahat nefes aldıracak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı