Teknoloji Haberleri

  Şirketler için antivirüs tek başına yeterli değil!

  Hürriyet Haber
  19.08.2014 - 11:04 | Son Güncelleme:

  Antivirüs firması McAfee bugünün koşullarında şirketlerin sadece antivirüs programlarıyla siber saldırılara karşı koruma sağlayamayacağını belirtti. Peki çözüm ne?

  Tüm dünyada sistem, ağ ve mobil cihazlar için proaktif ve kanıtlanmış güvenlik çözüm ve hizmetleri sunan McAfee, bilişim suçlarının sadece şirketlere zarar vermediğini Türkiye ve tüm dünyadaki ekonomiler üzerindeki önemli etkilerinin olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca videoda birçok şirketin hala kullanmış olduğu antivirüs güvenlik önlemlerinin 10 yıl öncesinden farklı olmadığını da gösteriyor.

  Şirketlerin güvenlik açıklarına ve zararlı yazılımlar tehdidi konusuna değinen McAfee Türkiye ve Azerbaycan Bölge Direktörü İlkem Özar “Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezinin yayınladığı rapora göre bilişim suçlarının ekonomiye etkisinin 445 milyar ABD doları ve internet tarafından yaratılan değerin yüzde 15’i ila 20’si arasında” olduğunun altını çizdi. Özar, “Bilişim suçlarının en önemli maliyeti, şirket performansına ve ulusal ekonomilere verdiği zarardan ileri geliyor. Bilişim suçları ticarete, rekabet edebilirliğe, inovasyona ve küresel ekonomik büyümeye de zarar veriyor” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı