UŞAK HABERLERİ

Şirket kuruluşları UTSO'da yapılacak

DHA
29.03.2017 - 17:59Son Güncelleme :
DHA

UŞAK Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı Selim Kandemir, Resmî Gazete'de yayınlanan tebliğ kapsamında şirket kurulurken noter onayı zorunluluğunun kalktığını, işlemlerin Uşak Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki Ticaret Sicil Müdürlüğü nezdinde gerçekleştirilebileceğini söyledi.

UTSO Başkanı Selim Kandemir, şirket kurulmasında şirket ana sözleşmelerinin notere onaylatılması zorunluluğunun kalktığını ifade etti. Kandemir, "Ticaret Sicil Müdürlüğü artık imza beyannamesini ve ana sözleşme tasdiklerini yapabilecek. Öte yandan TOBB ve Maliye Bakanlığı tarafından geliştirilen harç takip sistemi yazılımı ile vergi daireleri tarafından alınan ticaret sicil harçları da bundan sonra Ticaret ve Sanayi Odaları tarafından tahsil edilecek. Düzenlemelerle birlikte şirket kuruluşlarında prosedür sayısı da düştü. Bir haftada yapılan işlemler, 2 gün içerisinde tamamlanıyor. Dışarıda ödenen ilan ücretleri ve Rekabet Kurumu Payı'nın odalar tarafından tahsili içinde çalışmalar devam ediyor. Bu iki ödeme de çok yakında ticaret ve sanayi odalarında yapılabilecek. Tüm bu uygulamalar, üyelerimizin iş ve zaman kaybını ortadan kaldıracak" dedi.

Yavuz KUŞDEMİR/UŞAK, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Uşak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Uşak ilinden Şirket kuruluşları UTSO'da yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şirket kuruluşları UTSO'da yapılacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı