« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sirke izin vermeyiz

Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Kayseri’de toplandı. MHK Başkanı Oğuz Sarvan, son haftalarda sıkça konuşulan hakem hatalarını değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sarvan, "Hakemlerimizi, oyun kuralları kitabında yazmayan ve o anda gelişen olaylarla ilgili uyaracağız. Hakeme top atılması ya da teknik alanın sirke çevrilmesine izin verilmeyecek" dedi.

Sarvan, "Hakem de gördüğüne anında doğru ya da yanlış karar verecektir. Orada futbolcunun hakem hata yapsa dahi itiraz etme ya da bu tür davranışlarda bulunma hakkı yok. Onun değerlendirmesini bağlı bulunduğu kurumlar yapar. O davranış hakemlere değil de, kurumlara yapılmış oluyor. Hakemlerimizden bu konularda çok daha hassas olmalarını isteyeceğiz. Bu konunun altını çizeceğiz" dedi. Sarvan daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: "MHK olarak top atma olayını tartıştık, kırmızı kart göstermeliydi. Aynı hakem arkadaşımızı teknik olarak izlediğimde verdiği teknik kararlarda birkaç tartışılacak pozisyon var ama isabet oranı çok yüksekti. Ayrıca süre uzatıldıktan sonra, hakemin yine süre uzatması gerekirse uzatacaktır."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler