« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Şirinler' tribüne geri dönüyor

Geçtiğimiz ay dernek faaliyetlerini durdurma kararı alan Samsunspor'un taraftar gruplarından Şirinler'in Kardemir Karabükspor maçıyla birlikte yeniden tribündeki yerini alacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Samsun 19 Mayıs Stadı'nda oynanan Samsunspor Gençlerbirliği maçının ardından Samsunsporlu 80 taraftarın çirkin tezahürat yaptıkları gerekçesiyle bir yıl süreyle müsabakalara girememe cezası alması üzerine dernek faaliyetlerini fesheden “Şirinler” grubu ile Samsunspor yönetimi bir araya geldi.

Tribün lideri Burak Güleç ile görüşen Samsunspor Kulübü başkanı Kazım Yılmaz, taraftarsız bir Samsunspor'un asla düşünülemeyeceğini söyledi.

Bazı kırgınlıklar ve yanlış anlaşılmaların ortadan kalkması ve tekrar etmemesi adına bu Şirinler grubunun derneğini ziyaret ettiklerini belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

“Her şeyin Samsun ve Samsunspor için olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Şirinler Taraftar Grubu'nun daima Samsunspor'un yanında olduğunu biliyoruz. Bizlerde sizin yanınızda olmaya gayret ediyoruz. Malum Sporda Şiddet Yasası'nın öngördüğü şekilde sizlere destek verebiliriz. Buna sizlerinde bizlerin de hoşgörü ile yaklaşması gerekir. Çünkü, bu bir kanundur ve yasadır. Her Türk vatandaşının da buna uyması gerekir. Sizlerin hiç bir zaman sıkıntıya girmesini istemiyoruz. Birlik ve beraberlik adına sizlerle olmaya her zaman hazırız.”

Samsunspor Genel Koordinatörü Adnan Sezgin ise, Samsunspor taraftar gruplarının çok güçlü olduğunu belirtti.

Başarıya ulaşmak için birlik ve beraberlik gerektiğine dikkat çeken Sezgin, “Başarı için bir zincir halinde kenetlenmeyi ortaya koymamız gerekir. Bu halkalardan en önemlisi taraftardır. Geçmişte bu şehirde yöneticiler arasında, taraftarlar arasında, şehirdeki diğer insanlar arasında bir takım kırgınlıklar olmuş olabilir ama hiç kimsenin unutmaması gereken bir olay var o da biz sadece Samsunspor takımı olarak Süper Lig'e çıkmadık, şehir olarak çıktık. Bu takımın Süper Lig'de kalıcı ve büyük başarılara imza atacak kulüp haline gelmesi, şehirdeki herkesin maddi ve manevi katkısı anlamına gelir. Kırgınlıkların bir tarafa atılması lazım. Eğer konu Samsunspor'sa bazı şeylerin artık teferruat olması lazım” ifadesini kullandı.

Şirinler Taraftarlar Grubu'nun tribün lideri Burak Güleç de, yeniden tribünde yer almanın heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

Geçmişte yaşananları unutarak yeni bir sayfa açtıklarını vurgulayan Güleç, “Biz bundan sonra yasa neyi gerektiriyorsa, buna uygun hareket ederek yolumuza devam edeceğiz. Samsunspor'u başarılı günlere hep birlikte el ele vererek taşıyacağımızı düşünüyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz