Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şırıngalı soyguncu sevgililer

  Taylan YILDIRIM/DHA
  25 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 25 Mayıs 2010 - 00:46

  İlaçlı etle köpekleri uyuttukları vilları soyan iki sevgili şüphe üzerine yakalandı. Evlerinde şırınga ile köpekleri uyutmakta kullandıkları narkoz ilacı bulunan iki sevgilinin 4’ü villa 11 evi soydukları ortaya çıktı.

  İZMİR’in Narlıdere ve Balçova ilçelerinde birçok villanın, güvenlik amacıyla beslenen köpeklerinin ilaçlı etle uyutulup soyulması üzerine polis çalışma başlattı. Eşkalleri belirlenen biri kadın iki hırsızın, gezdiği aracın türü tespit edildi. Ekipler, Fiat Doblo marka bir aracı takibe aldı. Durdurulan araçtaki Ahu Emine E. ile erkek arkadaşı Hüseyin N. gözaltına alındı. Hırsızlık Büro Amirliği’ne götürülen iki şüphelinin evlerindeki aramalarda tek taş yüzük, 730 lira, güneş gözlüğü ve çok sayıda takı ele geçirildi. Sevgililerin evinde, köpeklere verilen etler için kullanılan şırıngalarla, narkoz ilacı da bulundu.

  Önce tespit, sonra soygun

  Ahu Emine E.’nin şık giyinerek villa ve lüks apartmanların bulunduğu bölgelerde şüphe çekmeden dolaşarak hırsızlık yapılacak yeri tespit ettiği açıklandı. Ardından Ahu Emine E. ve sevgilisinin, narkoz ilacı şırınga edilmiş et ile villalarda güvenlik amacıyla beslenen köpekleri uyuttuktan sonra hırsızlık yaptıkları saptandı. Benzer yöntemlerle 4’ü villa 11 evden hırsızlık yaptıkları ortaya çıkan ve poliste 8 hırsızlık kaydı bulunan sevgililer adliyeye sevk edildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı