Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sırf havacılıkta değil sporda da bir numarayız

Piyasadaki ezeli rakibinizle, spor salonunda da rekabet edebilir misiniz? Sportworks tarafından düzenlenen Corporate Games her yıl, takım ruhu ve motivasyonu artırmak için şirketlerdeki sporcuları bir araya getiriyor. Bu yılki Corporate Games’in ön plana çıkan şirketiyse 206 kişiyle yarışlara katılan THY

Zeynep BİLGEHAN Fotoğraf: Levent KULU
SON GÜNCELLEME

Türk Havayolları (THY)’nın Genel Müdürü Temel Kotil 99 numaralı formasıyla ve topuyla sahaya çıkıyor, 206 kişilik takımıyla paslaşıyor. Takımda, uçuş görevlilerinden muhasebecilere her pozisyondan çalışan var. Ama bu kez yarışacakları rakipleri sadece diğer havayolları değil, farklı sektörlerden 165 şirketin elemanları. Müsabakalar da piyasada değil spor sahalarında gerçekleşecek. THY, bu yıl dokuzuncusu düzenlenen şirket olimpiyatları Corporate Games’e rekor sayıda çalışanıyla katılıyor.
THY’nin 206 kişilik dev kadrosu, futbol, voleybol, koşu, basketbol, golf, satranç, tenis, masa tenisi ve Dragon Boat dallarında yarışıyor. THY, oyunlara ilk defa katılıyor ama Genel Müdür Temel Kotil iddialı: “THY olarak sadece yolcu taşıma, ikram ve havacılıkta değil, spor dallarında da bir numara olduğumuzu göstermek için buradayız. Bizde herkesin 10 parmağında 10 marifet vardır. Oyunlarda sonra göreceksiniz!”
Kotil de yarışlara katılarak ekibini destekliyor: “İnsan bedeni, zihin ve kalbin aynı anda çalışmasıyla maksimum bir enerji çıkıyor ortaya. Kas ve beyin gücünün kalple çalışmasını şahane buluyorum. Sporla gönülden ilgiliyim ama maalesef vakit bulamıyorum. En çok voleybolu seviyorum. Vakit buldukça arkadaşlarla oynuyoruz. Ben Dragon Boat dalında yarışıyorum. Daha önce yapmadım ama takım ruhuyla öğreniyorum.”

MÜSABAKALAR HALKA AÇIK

Bu yıl 12-15 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Corporate Games’te golf, basketbol, voleybol ve Dragon Boat’un aralarında bulunduğu 17 farklı spor branşında 165 farklı şirketin 4 bin 800 kişi yarışıyor. Genel müdürden, güvenlik görevlisine, müfettişten doktora tüm pozisyonlardaki çalışanlar şirketlerini temsil ediyor. Yarışlar, halka açık spor merkezlerinde düzenleniyor. Yarışlarını www.corporategames.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Enerjimiz çok yüksek
DİLEK KARAKAŞ (27, KARGO REZERVASYON)

Şirkette daha önceden birbirimizi tanımıyorduk. Bu etkinlik sayesinde tanıştık. Hepimizin okul yıllarında lisanslı voleybol geçmişi var. Voleybol takımını da başvuruları son gün yapıp son dakikada kurduk. İş çıkışlarında ve vardiyalı çalışmalarda, boş zamanlarımızdan fedakarlık edip antrenman yapıyoruz. Enerjimiz çok yüksek, bunu da sahaya yansıtmayı planlıyoruz. Hırsımız ve gücümüzle çok iddialıyız. Teker teker mükemmel oyuncular değiliz ama takım oyunumuz çok iyi.

Öncelikle eğleneceğiz
UĞUR CEM ÖZDEMİR (36, ULUSLARARASI ANLAŞMALAR)

Okul yıllarından beri masa tenisiyle ilgiliyim. Diğer sporlarla da ilgiliyim ama çalışma ortamının yoğunluğundan körelmiştim. Bu oyunlar gündeme gelince çok sevindim ve heveslendim. Aslında futbol veya basketbola da katılmak isterdim ama masa tenisinde tek erkeklerde oynayacağım. Öncelikle eğleneceğiz ama aynı zamanda iddialıyım.

İlk kez 50 metre yüzeceğim
CENGİZ KANTARCI (45, CO-PİLOT)

Yarışlara yüzme dalında katılıyorum; açık yaş kategorisinde 50 metre serbest yüzüyorum. Eski bir asker olarak kısa mesafe pentatlon yapmışlığım var ama 50 metre sprint yüzmemiştim. Yüzme, çok sevdiğim bir spor. Ne yazık ki yoğun işten vakit bulamıyorum. İddialı değilim, özel bir antrenman da yapmadım. İlk defa katıldığımdan rakiplerin performanslarını, kapasitelerini bilmiyorum. Amacım, hem şirketimi temsil etmek hem de kendi işimle birlikte başka sosyal alanlara da vakit ayırabildiğimi göstermek.

Uçuştan antrenmana
TUTKU PALTA (22, HOSTES)

Yüzme yarışlarına katılıyorum. İşe başlayalı 10 ay oldu. Uçuşlardan vakit kaldıkça antrenman yapıyorum. Ortaokulda lisanslı yüzücüydüm ama 5-6 yıldır ara vermiştim. Boş günlerde bile antreman yapmaya fırsat bulamıyorum çünkü çok yorgun oluyorum. Yine de amacım kazanmak veya kaybetmek değil, şirketi temsil etmek.

Sema Ataalkın (47)
Emekli Purser-Eğitmen

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunuyum. Milli voleybolcuyum. Eski takım arkadaşım Kabin Hizmetleri Başkanı Emine Lim ile birlikte arkadaşlarımızı teşvik etmek için bu organizasyona katıldık. Hem onlara destek olacağız hem de kendimizi sınayacağız.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler