Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sırbistan fire vermiyor

Hopman Cup’ta A Grubu’nda Kazakistan’ı 3-0 ile geçen Sırbistan, aynı tarifeyi bugün ev sahibi Avustralya’ya da uyguladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sırbistan adına Ana Ivanovic ile Novak Djokovic, şu ana kadar oynadıkları altı maçta sadece iki set bıraktı.

Sırbistan ile Avustralya’yı karşı karşıya getiren mücadelede ilk maç Ana Ivanovic ile Alicia Molik oynadı. İlk sette zorlanan Sırp raket, 4-4’te uzun bir oyunun ardından servisi kırdı ve sonrasında arkasına bakmadı. Set için servis attığı oyunu kazanan Ivanovic, ilk seti 6-4 ile hanesine yazdırdı. İkinci sette Molik’e oyun bırakmayan Ivanovic, seriyi Sırbistan adına galibiyetle açmış oldu.

İkinci maç Lleyton Hewitt ile Novak Djokovic arasında oynandı. Maça iyi başlayan Hewitt 2-2’de rakibinin servisinde 0-40’ı bulsa da, servis kırmayı başaramadı. Bu oyunun ardından kontrolü eline alan dünya 3 numarası Djokovic, üst üste dört oyun kazanarak seti 6-2 bitirdi. İkinci sete de servis kırarak başlayan Djokovic, 2-0 öne geçti. Maçta ilk kez servis kırarak durumu 2-1’e getiren eski dünya 1 numarası Hewitt, 4-4’e kadar zor da olsa servislerine tutunmayı başardı. 5-4’te maçta kalmak için servis atarken oyun puanını harcayan ve servisini kırdıran tecrübeli raket, maçı iki sette kaybetti.

Çiftler mücadelesini de kazanan Sırbistan, gruptaki liderliğini perçinlemiş oldu. Gruptaki son maçta Belçika ile karşı karşıya gelecek olan Sırbistan, bu eşleşmeyi de kazanması halinde finale adını yazdıracak. Bu eşleşmede özellikle Henin-Ivanovic eşleşmesi merakla bekleniyor. Günün diğer maçında Belçika ile Kazakistan karşı karşıya geldi. Henin ve Bemelmans, rakipleri Karatantcheva ve Golubev’e set bırakmadan tekler maçlarıyla seriyi 2-0’a getirdi. Çiftler maçını da bir set geriden gelerek kazanan Belçika, final umutlarına son maça taşımış oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz