Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sırbistan 3 - 0 Türkiye

Filenin Sultanları Hollanda’nın ardından Sırbistan’a da 3-0 yenilince madalya hedefini gerçekleştiremedi ve CEV Avrupa Şampiyonası’nı dördüncü tamamladı...

Tolga YENİGÜN
SON GÜNCELLEME

Salon: Ahoy Spor ve Sergi Sarayı
Hakemler: Karin Zahorcova (Çek Cumhuriyeti), Cor Van Gompel (Hollanda)
Türkiye: Gözde Kırdar, Kübra Akman, Hande Baladin, Neriman Özsoy, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol (Gizem Karadayı, Pelin Uslupehlivan, Büşra Kılıçlı, Gözde Yılmaz, Meliha İsmailoğlu, Nilay Özdemir, Merve Dalbeler?)
Sırbistan: Malesevic, Rasic, Ongjenovic, Mihajlovic, Veljkovic, Boskovic (Silvija Popovic, Zivkovic)
Setler: 19-25, 17-25, 18-25
Süre: 75 dakika (25, 23, 27)

Tutuk başlayan ve ilk teknik molaya 8-4 geride giren kızlarımız, ikincide ise 16-13 mağluptu. Hücumda ve defansta iyi organize olamayan Sultanlar karşısında Sırbistan rahat bir set aldı: 25-19.

İkinci sete de iyi başlayan Sırplar ilk tekniğe 8-2 ile rahat girdi, ikinci teknik molada da 16-12 gerideydi Sultanlar.. Etkili servisleri orta ve Boskevic’le yapılan hücumlarıyla seti 25-17 kazandı Sırplar.

‘NERİMAN'I KENARDA UNUTTUK’
Neriman’ın kenarda kalmaya devam ettiği, daha önce fazla süre alamayan Merve ve Meliha ile başladığımız 3. sette de ezber bozulmadı ve ilk teknik molaya 8-6 mağlup girdik. 19-15 geride düşen ay yıldızlılar, varlık gösteremediği 3. seti 25-18 mağlup tamamlarken maçı da 3-0 kaybetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz