GeriSpor Sırayla değil sabırla
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sırayla değil sabırla

Sırayla değil sabırla
refid:3825756 ilişkili resim dosyası

Daum’un sürpriz kararındaki en büyük sebep, Rüştü’nün iyi çalışması. Alman teknik adam Volkan’a oynadığı dönemde en büyük desteği veren tecrübeli kaleciyi bir anlamda ödüllendirdi.

FENERBAHÇE’nin G.Birliği ile oynadığı maçın kadrosu açıklandığında herkes şaşırdı. Teknik direktör Christoph Daum, ilk yarının 17 maçında da forma giyen Volkan Demirel’i sürpriz bir kararla kulübeye çekmiş, kaleyi Rüştü Reçber’e teslim etmişti. Otoriteler ilk bakışta bu seçimin doğru olduğunu düşünüyor, Alman teknik adamın kararını onaylıyordu.

Peki Rüştü’nün kaleye geçmesindeki amaç neydi. Yoksa Volkan form düşüklüğü mü yaşıyordu. Tabii ki hayır... Genç file bekçisi oynadığı maçlarda gösterdiği performans ile milli takımın da kalesini korumaya başlamıştı.

Ama perde arkasında ilginç gelişmeler oldu. Sezon başında birinci kaleci olarak yeniden kiralanan Rüştü, Bulgaristan maçında sakatlanınca Volkan kaleye geçmiş ve istikrarlı çizgisiyle bu görevi taşıyabileceğini kanıtlamıştı. Şampiyonlar Ligi’ndeki bir iki maç dışında Volkan’a herhangi bir eleştiri yapılmamıştı. Ama o dönemlerde genç kaleciye en büyük desteği teknik direktör Christoph Daum ile Rüştü Reçber vermişti.

Kampta çok çalıştı

Aslında direkt oynayan bir kalecinin ani bir karar ile kulübeye çekilmesi hiç de kolay değil. Ama bu durumu Rüştü fazlasıyla yaşadı. Daum, Antalya kampının en çalışkan isimlerinden birisi olan Rüştü’yü bir anlamda ödüllendirmeyi düşündü. Ayrıca ligin ikinci yarısının daha zor geçeceğini hesaplayarak, Rüştü’nün de durumunu görmek istedi. İşte bu düşünce nöbet değişimini getiren en önemli sebep oldu. Deneyimli çalıştırıcı, "Türkiye’nin en iyi 1 numaraları bende. Madem öyle ikisinden de faydalanmalıyım" diye yola çıktı.

Şimdi herkes Volkan’ın bu durumdan rahatsız olabileceğini düşünüyor. Daum ise Rüştü’nün kulübede otururken gösterdiği olgunluğu, Volkan’dan da bekliyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle