Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sıradan bir kaza"

Pastor Maldonado, Sergio Perez'le kazasının "sıradan bir yarış olayı" olduğunu belirterek, kazanın büyütülmemesini istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yarışın henüz başlarında meydana gelen kazada Perez yarış dışı kalmış ve Maldonado'ya karşı öfkeli dolu açıklamalarda bulundu.

Perez, "Gerçekten, son üç, dört yarışta diğerlerine karşı yaptıklarından dolayı yarış hakemlerinin birşeyler yapmasını umuyorum" dedi.

Perez ayrıca, "İlk defa benim yarışımı mahvetmiyor. Aynısını Valencia'da Hamilton'a yaptı. Ondan sonra pitten geçme cezası verildi ancak bunun yeterli oduğunu düşünmüyorum. Eğer birşeyler yapmazlarsa bu adam asla öğrenemeyecek, çünkü çok tehlikeli bir pilot, birilerine zarar verebilir" diye konuştu.

Mücadeleyi 16. sırada tamamlayan Maldonado ise, kazadan dolayı herhangi bir ceza beklemediğini belirterek, bunun sıradan bir yarış kazası olduğunu söyledi.

Spanish TV'ye konuşan Maldonado, "Çok fazla birşey olacağını sanmıyorum. Bu bir yarış kazası. Pitten çıkmıştım ve lastikler henüz ısınmamıştı. Pozisyonumu savunmaya çalışıyordum. Perez çıkışı kapatmaya çalıştı, birbirimize çok yakındık" dedi.

Williams pilotu, "O noktada biraz aracın arkasının kontrolünü kaybettim, maalesef temas yaşadık" diye konuştu.

İspanya GP'nin galibi olan Maldonado, son yarışlardaki kötü sonuçların ardından yeniden olumlu yarışlar çıkarmayı umduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz