« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıra sizde beyler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor, bir inanılmazı başardı, Türkiye Kupası'nda adını finale yazdırdı. Finaldeki rakibi G.Saray'ın gidişatına bakılırsa ligi şampiyon olarak bitirecek. Bu da daha final oynanmadan Antalyaspor'un UEFA Kupası'na katılması demek. Bu noktaya gelinceye kadar Antalya'da görevini yapanlar ve yapmayanlar var. Antalyaspor, finale adını yazdırarak üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Ligdeki durumunu ayrı bir yazıda dile getirmek istiyorum.

Geleceğe bakalım

Şimdi benim asıl konum görevini yapmayanlar. Yani, Antalya'dan kazanıp da, Antalya'ya katkı sağlamayanlar. Antalya, turizm cenneti. Her tarafı 5 yıldızlı turistik tesislerle dolu. Turizmciler, her konuşmalarında kentin dışarıda daha iye tanıtılamadığından, reklamının yapılamadığından dem vururlar. Ama asla kendi yaptıklarına, ya da yapamadıklarına bakmazlar. Ben burada geçmişi kurcalamak, yaraları deşmek ve suçlu yaratmak istemiyorum. Ben geleceğe bakıyorum.

Turizmciler göreve

Bu saatten sonra neler yapılabilir. Antalyaspor, UEFA'da bu takımla mı temsil edilecek, yoksa Türkiye turizminin öncüsü olan Antalya'ya yakışan bir takımla mı. Eğer ikincisi olacaksa burada herkese görev düşüyor. Geçmiş yıllar göstermiştir ki, transferler Temmuz ve Ağustos aylarına bırakıldığında bu işler verimli olmuyor. Mayıs ve Haziran aylarında futbolcuyu alan Üsküdar'ı geçiyor. Bu yüzden şimdiden kolları sıvamak gerekiyor. Burada iş herkese düşüyor. Herkes taşın altına elini koymalı ve Antalyaspor'a mali destek sağlamalıdır. Özellikle de Antalya'dan kazananlar.

İspanya örneği

Antalya'dan kazananlar, Antalyaspor'a hak ettiği yardımı yaparak Antalya'nın reklamına katkı sağlayın. Hem kazandığınız şehir kazansın, hem de siz. İspanya, turizmde dünyanın gözde ülkelerinden olurken sportif etkinlikleri, özellikle de futbolu çok iyi kullanmıştır. Antalyaspor futbol takımı da, UEFA Kupası'na katılma hakkı kazanarak bu yolda büyük bir adım atmış, turizm sektörünün önüne kaçırılmayacak bir fırsat çıkarmıştır. Artık bundan sonrası turizmcilere kalıyor. Ben, bugüne kadar hesapta hiç UEFA gibi bir hedef yokken Antalyaspor'a Antalyaspor'a karınca kararınca destek olan turizmcilerimizi de kutluyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz