« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıra sende Bremen

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Muhteşem futbol ve skor şimdi Almanya'da konuşuluyor

Kaptan Adnan ve arkadaşlarının Denizlispor karşısındaki 4-1'lik zaferi Antalyaspor'un UEFA Kupası'ndaki rakibi Werder Bremen'i de şaşkına çevirdi. Almanlar, ‘‘Rakibimiz makineli tüfek gibi’’ dedi

CESUR KOMUTAN

Denizlispor'u 4-1 yenerek bu sezon sahasında ilk kez galibiyetle tanışan Antalyaspor, taraftarlarını sevince boğarken perşembe günü Werder Bremen ile oynayacağı UEFA Kupası birinci tur ilk maçı öncesi de büyük moral kazandı. Kaptan Adnan ve arkadaşlarının zaferi, Werder Bremen'i de şaşkına çevirdi. Antalyaspor'u ‘‘Makineli tüfek gibi takım’’ şeklinde tarif eden Almanlar, Teknik Direktör Metin Ünal için de ‘‘Her biri savaşmak için yaratılmış futbolcuların cesur bir komutanı var’’ yorumu yaptılar.

SAVAŞTILAR

Teknik Direktör Metin Ünal, Denizlispor karşısına sakatlığı süren Andjelkoviç ve Faruk'un yanı sıra lisansı yetişmeyen Darci'den yoksun çıktıklarına dikkat çekerek ‘‘Selahattin de sakatlığı nedeniyle maç öncesi sadece bir kez takımla antrenmana çıkmıştı. Ancak kadromuzda 24 tane savaşçımız olduğu için bu eksikler bizim açımızdan dezavantaja dönüşmedi. Bu galibiyet, verdiğim görevi kusursuz uygulayan ve sahada yüreklerini ortaya koyarak mücadele eden futbolcularımın zaferidir’’ diye konuştu.

ROTA W.BREMEN

Ünal, sakatlığı henüz geçmeyen genç futbolcu Faruk'un Denizlispor maçında 18 kişilik kadroya neden alındığı sorusuna ise ‘‘Lig statüsüne göre 18 kişilik kadroda altyapıdan bir futbolcu bu lundurmak zorundayız. Bora, Genç Milli Takım'da olduğu için statü gereği onun yerine Faruk'u listeye yazdık’’ şeklinde cevap verdi. Kırmızı beyazlılar, UEFA Kupası'ndaki rakibi Werder Bremen ile birinci tur ilk maçını perşembe günü yine kendi sahasında oynayacak. Şimşekler, Werder Bremen maçının hazırlıklarına bugün başlıyor.

Bizi izleyin

Teknik Direktör Metin Ünal, kırmızı beyazlı camiaya, takımının daha büyük başarılara imza atacağının mesajını verdi.

Antalyaspor Teknik Direktörü Metin Ünal, denizlispor maçının artık geride kaldığını, bugünden itibaren rotayı Werder Bremen ile oynayacakları UEFA Kupası birinci tur ilk maçına çevireceklerini söyledi. Kırmızı beyazlı taraftarların yüzünü bu maçta da güldürmek istediklerini belirten Ünal, ‘‘Sezon başında koşan, sahanın her yerinde pres yapan ve futbolu zevkle izlenen bir Antalyaspor sözü vermiştik. Sözümüzü yerine getiriyoruz. Bizi izleyin’’ dedi. Ünal, Antalyaspor olarak artık geriye bakmadıklarını, daha büyük başarılara nasıl imza atacaklarını düşündüklerini ve bu doğrultuda çalıştıklarını da sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler