« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıra F.Bahçe'de

G.Saray’ın bu mutluluğu ülkemize yaşattığını belirten TBMM Başkanı, TSYD Yönetim Kurulu’nu ziyaretinde çarpıcı açıklamalar yaptı. UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’nin mutlu sona ulaşabileceğini belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulu’nu makamında kabul etti. Spor basınının her zaman yanında olduğunu belirten Şahin, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin flaş transferlerle kadrolarını güçlendirdiğini söyledi.

UEFA Avrupa Ligi’nde iki takımımızın mutlu sona ulaşabilecek kalitede olduğunu ifade eden Şahin, “Bu konuda Fenerbahçe’yi daha iyi durumda görüyorum. Sarı lacivertliler artık Avrupa’da başarı için de güçlü bir kadro oluşturdular. Geçen sezon kendi statlarında yapılan UEFA Kupası finalini izledik. Fenerbahçe en az onlar kadar güçlü bir ekip. Artık, onların da Avrupa’da kupa kazanmalarını bekliyorum” dedi.Galatasaray’ın daha önce UEFA Kupası’nı kazanarak ülkemize büyük mutluluk yaşattığını ve tarihi bir görevi yerine getirdiğini belirten Şahin, sıranın Fenerbahçe’ye geldiğini söyledi.

Görevimiz neyse yaparız

Hangi görevde olursa olsun spor alanındaki gelişmeleri ilgiyle izlediğini belirten Şahin, “Bir spor adamı olarak insanlarla ilişki kurma konusunda daha rahat ediyorum. Çünkü spor sayesinde mutlaka bir müşterek nokta bulunuyor ve oradan yürüyerek sıcak ilişkiler kurulabiliyor” dedi.

Siyasetteki görev değişiklikliklerini de sportif bir anlayışla yorumlamış olduğunu hatırlatan Şahin, “Bir teknik direktörün futbolcusunu oyundan alıp yerine bir başkasını oynatması ne kadar olağansa, siyasetteki görev değişiklikleri de öyledir” diye konuştu.

TSYD Kupası konusu

TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer, ziyaret sırasında 2010 Dünya Spor Yazarları Birliği (AIPS) genel kurul toplantısının Antalya’da yapılacağını hatırlatarak bu konudaki gelişmeleri, Şahin’e aktardı. Şahin, bu konuda kendilerine düşen her türlü görevi seve seve yerine getireceklerini bildirdi.

Bu tür uluslararası organizasyonların hem ülkemizin tanıtımı hem sporun gelişmesi yönünden büyük önem taşıdığını belirten Şahin, ilgili bütün kuruluşların buna destek olması gerektiğini vurguladı.TSYD Ankara Şube Başkanı Uğur Tenekecioğlu, bu sezonki TSYD Kupası konusunda TBMM’nin kuruluş yılı nedeniyle yaptıkları işbirliğinden duydukları mutluluğu belirtti.
Esat Yılmaer de 37 yıl yapıldıktan sonra kesintiye uğrayan İstanbul’daki TSYD Kupası konusunda Şahin’den yardım istedi. Şahin de konuyu ilgililerle görüşeceğini bildirirken, TBMM olarak bu konuda desteğe hazır olduklarını söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz