Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sıra bende mi!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ahmet’ten Şifo’ya isyan:

Yeter be... Sergen’i yedin, Oktay’ı yedin...

Beşiktaş'ın dün yaptığı antrenman olaylı geçti. Önce Tayfur ile Yasin birbirlerine tekme attı. Daha sonra da kaptan Mehmet ile Ahmet birbirlerine girdi. Genç futbolcu, boğazına sarılan kaptanına sertçe çıkıştı.

<ı>Gergin anlar

ÊGöztepe maçının hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ın dün akşam yaptığı antrenmanda gergin anlar yaşandı. Fulya Tesisleri'nde yapılan antrenmanda, önce Tayfur ile Yasin ardından da kaptan Mehmet ile Ahmet birbirleriyle tartıştılar. Diğer futbolcuların ve taraftarların şaşkınlıkla izlediği olaylar şöyle gelişti:

<ı>Tayfur'un tepkisi

Antrenmanın çift kale maç bölümünde Yasin, ikili mücadeleye girdiği Tayfur'a sert bir hareket yaptı. Tayfur da buna tepki göstererek, Yasin'e tekme attı. Yediği tekme sonrasında sinirden çılgına dönen Yasin, ‘‘Niye tekme atıyorsun. Sen de, ben de Beşiktaş'ın profesyonel futbolcularıyız. Şartlarımız eşit’’ diye bağırdı. Yerde bir süre acı içinde kıvranan Tayfur, ayağa kalktıktan sonra kaptan Mehmet araya girerek, iki oyuncuyu barıştırdı.

<ı>Topa niye vurdun?

Olaylar bununla da bitmedi. İdmanın son bölümünde Mehmet ile Ahmet arasında gerginlik yaşandı. Ahmet, daha önce teknik heyet tarafından yasaklanmasına rağmen düz koşu sırasında topa vurdu. Genç futbolcunun bu hareketine sinirlenen kaptan Mehmet, ‘‘Topla oynamak yasak. Niye topa vuruyorsun’’ diye çıkıştı.

<ı>Kendi işine bak

Ahmet de kaptanına, ‘‘Kendi işine bak. Geldiğimden beri sadece beni görüyorsun. Bu takımdan Sergen'i, Oktay'ı gönderdin. Sıra bana mı geldi?’’ karşılığını verdi. Bu sözlere oldukça sinirlenen Mehmet, Ahmet'i n boğazına sarıldı. Teknik Direktör Briegel ve diğer futbolcular araya girerek, iki futbolcu arasındaki tartışmayı yatıştırdılar.

Boğazına sarıldı

Beşiktaş Teknik Direktörü Briegel, düz koşu sırasında topla oynamayı futbolcularına yasaklamıştı. Ancak Ahmet Dursun dün akşamki idmanda bu yasağı çiğneyince tatsız olaylar yaşandı. Genç futbolcu, ‘‘Niye topa vuruyorsun?’’ diye çıkışan kaptan Mehmet'e aynı üslupla karşılık verince, tartışma çıktı. Şifo, genç futbolcunun boğazına sarıldı. Tartışmaya müdahele eden Murat Alaçayır, Mehmet'i, kaleci Fevzi de Ahmet'i kenara çekerek, sakinleştirdi.

İşte Kavgaya neden olan sözler:

MEHMET: Vurma o topa dedim.

AHMET:

Sen kendi işine bak

MEHMET: Dikkatli konuş...

AHMET:

Bak bu takıma geldiğimden beri benimle uğraşıyorsun

MEHMET:

Ne diyorsun sen?

AHMET:

Ne diyeceğimi sana mı soracağım

MEHMET: Dikkatli konuş dedim sana

AHMET:

Yeter artık... Bu takımdan Sergen'i yedin, Oktay'ı yedin... Sıra bana mı geldi?


Bunları da Beğenebilirsiniz