« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Siparişle hakem istediler

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan Sporİst 2006 Spor Zirvesi’ne katılan eski MHK Başkanı Bülent Yavuz ilginç açıklamalar yaptı. Yavuz, görev yaptığı dönemde bazı kulüp yöneticilerinin kendisini arayarak hakemlere yönelik isteklerde bulunduğunu söyledi.

Bayram AYDIN
SON GÜNCELLEME
Yavuz, pek çok kişinin kendisini aradığını kaydederek, "Geçmişte hakem siparişi görüşmelerinde bulundum. Beni çok aradılar. Görevdeyken bunları inkar ettim çünkü ortalığı bulandırmak istemedim. Süper Lig de dahil bir çok başkan o dönem arayarak hakem istedi veya istemedi. Ben ise onları üslubuyla ve utandırarak reddettim. Hatta bir kulüp başkanı arayarak Serdar Tatlı, Ali Aydın ve Erol Ersoy’u istemediğini söyledi. Bunun üzerine ben de üst üste bu hakemleri maçlarına verdim" şeklinde konuştu. MHK Başkanı Mustafa Çulcu ise şöyle konuştu: "Çok iyi dersler aldım ve almaya devam ediyorum. İşime kimseyi karıştırmam ve kaba olacak ama ’sanane’ derim. Benim iç işlerime karışamazlar" dedi.

Toroğlu, Yavuz yüzünden katılmadı

YAZARIMIZ Erman Toroğlu, davetli olduğu sporİST 2006 Spor Zirvesi’ne, eski MHK Başkanı Bülent Yavuz söz alacağı için katılmadı. Toroğlu, Bülent Yavuz ile hiçbir ortamda biraraya gelmeyeceğini belirterek, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki zirvede yer almadı.

Bunları da Beğenebilirsiniz