Gündem Haberleri

  Sinyora: Ordu, Hizbullah'a ait silah ele geçirdi

  A.A.
  29.08.2006 - 13:27 | Son Güncelleme:

  Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, ordunun, ülkenin güneyinde Hizbullah'a ait silah ele geçirdiğini söyledi.

  Sinyora, aralarında BM Genel Sekreteri Kofi Annan'a Beyrut ziyaretinde eşlik eden Fransız Le Monde gazetesinin muhabirinin de yer aldığı 4 gazeteciye verdiği mülakatta, “Ordu bazı silahlar ele geçirmiştir. Bu doğrulandı. Bazı ele geçirme olayları oldu, ancak bu konudaki siyasetimiz, bunları açıklamamaktır” dedi.

  Ele geçirilen silahların “ciddi silahlar” olduğunu söyleyen, ancak bu konuda başka ayrıntı vermeyen ve “Biz Hizbullah'ın düşmanı değiliz” diyen Sinyora, “Ancak silah taşımanın ya da askeri üniforma giymenin hiçbir biçimde hoş görülmeyeceği” uyarısında bulundu.

  Sinyora, mülakatta, “Ordunun giremeyeceği hiçbir bölge olmayacak, ordu orada gezintiye çıkmadı ve bulduğu bütün silahlara el koyacak. Zaten yapılan da bu ama dostane bir biçimde” ifadesine yer verdi.

  Öte yandan, güvenilir kaynaklara dayandığını belirten Le Monde gazetesi muhabiri, Hizbullah'ın mümkün olan en kısa biçimde yeniden silahlanmaya çalıştığını, Lübnan ordusunun da Suriye'den kamyonlarla gelen bu silahları ele geçirmek için elinden geleni yaptığını aktardı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı