SİNOP HABERLERİ

Sinop’ta “Evet” yürüyüşü

DHA
08 Nisan 2017 - 18:04Son Güncelleme : 08 Nisan 2017 - 18:05

Sinop’ta “Evet” yürüyüşü

DHA

İbrahim ASLAN/SİNOP, (DHA)- TÜRKİYE Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sinop Temsilciliği tarafından Türkiye için "evet" yürüyüşü düzenlendi.
TÜGVA Sinop İl Temsilcilmiği tarafından düzenlenen yürüyüş Sinop eski otogar önünden başladı. Mehteran grubu eşliğinde yapılan yürüyüşe çok sayıda kişi katıldı. TÜGVA Sinop İl Temsilcisi Fatih Özcan, yaptığı açıklamada, "Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü düzeninin kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Yakın komşumuz Suriye’de her gün ayrı bir insanlık dramı yaşanmaktadır. Kimyasal silahlarla masum çocuklar ve kadınlar katledilirken; milyonlarca insan yerlerinden yurtlarından ayrılmak durumunda kalmıştır. Bombaların menşei dünyanın kan emici vampirleri olan küresel sömürü ülkeleri arasında değişirken; ölenlerin hep savunmasız Müslümanlar olduğu açık bir şekilde görülmektedir. İdlib’e yapılan son kimyasal saldırıda çoğu çocuk 100’ü aşkın sivil insan katledilirken kendisini muasır medeniyet olarak gören ülkelerin ve onların hükümranlığını koruyan birliklerin sessizliği artık Müslüman ölümleri üzerine kurmayı planladıkları yeni bir sömürü imparatorluğu kurulacağına işaret etmektedir. Kimyasal silah kullanılması açıkça kınanması gereken bir insanlık suçudur. Sözde medeniyetin temsilcisi ülkelerden gösterilen Amerika Birleşik Devletleri kimyasal silah kırmızı çizgimiz dese de, Suriye’de sivillerin açıkça katledilmesine göz yummuştur.
Biz Müslümanlar olarak dünyadaki tüm masum ölümlerini ırk, din ve mezhep taassubiyeti gütmeden eşit olarak görmekteyiz. Ölümlerin mukayesesi yapılmaz ancak dünyanın bir ucunda Batı’da öldürülen 5 kişi ile bombardıman altında savunmasız bir şekilde katledilen çoğu çocuk ve kadın olmak üzere yüzlerce kişinin dünya kamuoyunda edindiği yer herkesin malumudur. Gösterdiğimiz bu davranışı diğer milletlerden de insanlık namına beklemekteyiz.
Dünya güvenliğinin ve barışının teminatı olarak kendisini gören ve aynı zamanda dünyanın en büyük silah üreticisi olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin dünyadaki bütün bu düzensizliğin müsebbibi olarak görüyoruz" dedi.Açıklamanın ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop’ta “Evet” yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2017 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop’ta “Evet” yürüyüşü haberi güncellenecektir.

SİNOP İLÇELERİ
  SİNOP NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Temmuz 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:08
  • Guneş
   05:19
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   16:56
  • Akşam
   20:13
  • Yatsı
   22:06
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı