SİNOP HABERLERİ

Sinop'ta çiftçilere budama eğitimi verildi

AA / Kenan Türkseven
26.02.2016 - 14:28Son Güncelleme :
AA / Kenan Türkseven

SİNOP (AA) - Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından çiftçilere budama eğitimi verildi.

İl Müdürü Mehmet Asak, gazetecilere yaptığı açıklamada, eğitimlerin konusunda uzman personellerce verildiğini dile getirdi.

Eğitimlerin ay sonuna kadar devem edeceğini bildiren Asak,"Şu ana kadar 12 köyde 32 bahçede budama çalışması yapıldı. Mart ayı başına kadar devam edecek söz konusu çalışmalarda il müdürlüğü kontrolünde tesis edilen meyve bahçeleri ile müracaatta bulunan üreticilerin meyve bahçelerinde yapılıyor" dedi.

Asak, ayrıca budama çalışmaları ile meyvecilikte çeşit seçimi, dikim mesafesi, gübreleme, sulama, toprak işleme, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında da üreticilere uygulamalı eğitim verildiğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop'ta çiftçilere budama eğitimi verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop'ta çiftçilere budama eğitimi verildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı