SİNOP HABERLERİ

Sinop'ta çiftçiler bilgilendirildi

AA / Kenan Türkseven
24.02.2016 - 12:58Son Güncelleme :
AA / Kenan Türkseven

SİNOP (AA) – Sinop Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Gerze ilçesi Yaykıl köyünde düzenlenen toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Asak, çiftçilerin teknik konularda bilgilendirilmesi ve problemlerinin çözümüne yönelik yaptıkları toplantıların uzun vadede yararlarını göreceklerini söyledi.

Geride kalan 2015 yılında çiftçilere 6 milyon 11 bin lira bitkisel üretim desteği sağladıklarını anlatan Asak, çiftçilerden çiftçi kayıt sistemine 29 Şubat'a kadar başvurmalarını istedi.

Çiftçilerin sorunlarının dinlediği toplantıda Asak, üreticilerin mağdur olmaması için tabi afetlere karşı tarım sigortası yaptırmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop'ta çiftçiler bilgilendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop'ta çiftçiler bilgilendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı