SİNOP HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Sinop'ta bisiklet turu etkinliği

DHA
29.04.2018 - 16:49Son Güncelleme :
DHA

Esra AKSU/SİNOP, (DHA) -TEMA Vakfı Sinop Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi ile Sinop İl Temsilciği ve Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği işbirilğinde bisiklet turu etkinliği düzenlendi. 

TEMA Vakfı Sinop Merkez İlçe Sorumluluğu ekibi ile Sinop İl Temsilciği ve Bisiklet Federasyonu Sinop İl Temsilciliği işbirilğinde bisiklet turu etkinliği hamsi yolunda başladı. Bisikletlerini balonlarla bayraklarla süsleyen gönüllüler İskele Meydanı’na kadar pedal çevirdi. Etkinliğin amacının kömürün küresel ısınma ve hava kirliliğine olan olumsuz etkilerinden dolayı termik santraller için toplumsal duyarlılık ve farkındalık yaratılması olduğu belirtildi.
TEMA Sinop İl Temsilcisi Kadriye Göl etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada "Suya, yeterli ve sağlıklı gıdaya erişim için verimli tarım alanlarına ihtiyacımız var. Trakya, Konya Kapalı Havzası, Ereğli ve Karaman, Eskişehir Alpu Ovaları, Çanakkale, Çukurova gibi önemli tarım bölgelerimizde kömür ocakları ve termik santraller kuruluyor, tarım alanlarımız kömür oluyor. Kömür, toprağı, suyu ve tarım alanlarını üzer. Termiklerden çıkan kül, meyve, sebzeleri kaplar, zehirler, kurutur. Termik ve kömür madenciliği projeleri suyu üzer" dedi. 
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sinop'ta bisiklet turu etkinliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı