SİNOP HABERLERİ

Sinop'ta "Bağımsız Filmler Festivali" başladı

AA / Kenan Türkseven
27.02.2016 - 08:50Son Güncelleme :
AA / Kenan Türkseven

SİNOP (AA) - İstanbul Film Festivali tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Bağımsız Filmler Festivali", Sinop'ta başladı.

Festivalin Muharrem Tansel Sinop Buluşma Merkezi'nde yapılan açılışında konuşan Sinop Sürdürülebilir Kalkınma Derneği üyesi Volkan Kaya, festival kapsamında 40 ilde eş zamanlı olarak daha önceden belirlenen filmlerin gösterime girdiğini söyledi.

Sinop'un bu yıl ilk kez festivale dahil edildiğini anlatan Kaya, iki gün sürecek festival boyunca çeşitli filmlerin izleyicilerle buluşacağını dile getirdi.

Festivalin Kanadalı yönetmen Patricia Rozema’nın "Ormana Doğru" adlı filmiyle başladığını bildiren Kaya, "Biz bir film festivaline ilk kez ev sahipliği yapıyoruz. Açıkçası beklediğimizin üstünde bir talep oluştu. Salonun küçük olması biraz dezavantajımız oldu ancak yine de ilgiden memnunuz. Gelecek yıl festivalimizi daha büyük salonlarda yapma düşüncesi içerisindeyiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop'ta "Bağımsız Filmler Festivali" başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 08 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop'ta "Bağımsız Filmler Festivali" başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı