Gündem Haberleri

  Sinop'ta 7 manda tüfekle vuruldu

  AA
  29.09.2013 - 21:44 | Son Güncelleme:

  Sinop'ta bir köyde 7 manda, tüfekle vurulmuş halde bulundu.

  Edinilen bilgiye göre, Erfelek ilçesi Başaran köyünde Murat ve Ömer Aksu kardeşlerin sahipliğini yaptığı 7 manda tüfekle vurularak telef edildi.

  Mandaların sahiplerinden Murat Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hayvanlarının kim tarafından vurulduğunu bilmediğini belirterek, "Ancak bu zamana kadar köyümüzde böyle bir olaya rastlanmadı ve çok şaşırdım. Şimdi vurulan hayvanlarımın bedelini kim ödeyecek. Bu bir vahşet ve katliam. Neden bunu yaptılar anlamış değilim. 12 kişilik ailemizin tek geçim kaynağı hayvancılıkla 5 öğrenci okutuyorum. Maddi zararım oldukça büyük" dedi.

  Ömer Aksu ise "Bir hafta önce hayvanları her sabah olduğu gibi sabahtan meraya bıraktık. Akşam eve gelmeyince aramaya başladık. Bir haftadır aramamız devam ediyordu. En son evimize yaklaşık 8 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanındaki dere kenarında vurulmuş halde bulduk. Vurulan hayvanlarımızdan bir kısmını da 1 kilometre aralıklı yerlerde bulduk. Hemen jandarmaya haber verdik. Jandarma olay yerine gelerek incelemeler yaptı ve tutanak tuttu. Olay yerine gelen veterinerler ise hayvanların tüfekle vurulduğunu belirttiler" diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı