Sinop'ta 1 Mayıs kutladı - Sinop Haberleri
Sinop Haberleri

SİNOP HABERLERİ

  Sinop'ta 1 Mayıs kutladı

  DHA
  01 Mayıs 2017 - 15:02Son Güncelleme : 01 Mayıs 2017 - 15:02

  Sinop'ta 1 Mayıs kutladı

  İbrahim ASLAN/SİNO, (DHA) - SİNOP'ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, yürüyüş ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.
  Sinop'ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Eski Otogar Mevkii'nde toplanan çeşitli sendika, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, İskele Meydanı'na kadar ellerinde pankart ve dövizlerle yürüdü. Polis tarafından İskele Meydanı girişinde oluşturulan arama noktasında, etkinliğe katılanların üst araması yapıldı. İskele Meydanı'nda toplanan grup, daha önce hayatını kaybeden emekçiler için saygı duruşunda bulundu. Burada konuşma yapan Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) Karabük Şube Başkanı İlhami Yılmaz, şöyle dedi:
  "Biz işçiler din, ırk, siyası düşünce ayrımı olmaksızın, emek gücüyle yaşam mücadelesi verenler olarak, ortak taleplerimizi yüksek sesle dile getirmek için bugün burada bir araya geldik. Bugün burada olduğu gibi ülkemizin diğer şehirlerinde, dünyanın bir çok yerinde, bizlerle aynı kadere sahip arkadaşlarımız, işçiler, emek dostları, hak ve özgürlük talepleriyle alanlardalar. Bizim kaderimiz ortak. Biz, insanca çalışmak ve yaşamak istiyoruz. İş kazalarında can vermek istemiyoruz. Biz emekçiler, dünyanın farklı ülkelerinde yaşasak bile benzer sorunlarla karşı karşıyayız. Sorunlarımız ortak ama mücadele azmimiz ve kararlığımızda ortak. Çünkü birlik olursak emeklik mücadelesinin kazananı hepimiz olacağız."
  Yapılan konuşmanın ardından meydanda toplanan kalabalık çalan müzik ve söylenen şarkılar eşliğinde halay çekip eğlendi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  SinopBugün16 ºCHafif Yağmurlu
  • Çarş14 ºC
  • Perş15 ºC
  • Cuma20 ºC
  • Cmts19 ºC
  • Pazr15 ºC
  • Pzts15 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı