SİNOP HABERLERİ

Sinop’ta Sağlıkçılar Toplu Olarak Kan Bağışında Bulundu

IHA
27.02.2015 - 14:30Son Güncelleme :

SİNOP’TA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KAMU HASTANELERİ GENEL SEKRETERLİĞİ VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ TOPLU ŞEKİLDE KAN BAĞIŞINDA BULUNDU.

IHA

Sinop’ta İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli toplu şekilde kan bağışında bulundu.
Sinop’un Atatürk Caddesi’nde bulunan Kızılay Kan Alma Birimi’ne gelen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. T. Gökhan Telatar, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter V. Uzm. Dr. Alper Delieri ve sağlık kurumları çalışanları toplu halde kan verdi. Burada konu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. T. Gökhan Telatar, “Sağlık çalışanları olarak buraya kan bağışında bulunmaya geldik. Kan vermenin önemi birçok ortamda dile getiriliyor, kan bağışının ne kadar önemli olduğunu burada bir bir anlatmaya gerek yok. Halkımızda güzel bir duyarlılık oluştu. İlimizde kan bağışı güzel bir şekilde ilerliyor, biz de buna destek olmak, kan bağışında bulunmak, eğer olabilecekse vatandaşlarımıza bu konuda yardımcı olabilmek için buradayız. Sağlıkçıların kan bağışında bulunmasının biraz daha önemli olduğuna inanıyorum çünkü kamuoyunda duyarlılığı arttırdığını düşünüyoruz. Tabi sadece sağlıkçılar ile sınırlı kalmaması lazım, bütün vatandaşlarımızın kan bağışı konusunda duyarlı olmasını istiyoruz” dedi.
KIŞ AYLARINDA KAN BAĞIŞI DÜŞÜYOR
Sinop Kan Bağışı Merkezi Sorumlusu Opr. Dr Muharrem Coşkuner ise yaptığı açıklamada kış aylarında kan bağışı sayısının düştüğünü ifade etti. Coşkuner, “Özellikle kış aylarında kan bağışı ile ilgili olarak sıkıntılar yaşıyoruz, dolayısı ile stoklar kritik sayının altına iniyor. Böyle olunca da kan arayan hastalarımız sıkıntıya düşüyor. Bu yüzden de eski sisteme yani hasta sahipleri kan aramak zorunda kalıyor. Biz vatandaşlarımızı o duruma düşürmememiz için özellikle vatandaşlardan, sağlık çalışanlarından bu konuda duyarlı olmalarını 18-65 yaş arası 50 kg üzerinde, kendisini zinde ve dinç hisseden, her hangi bir hastalığı bulunmayan kişilerin bağış konusunda bizim birimimize gelmelerini özellikle rica ediyoruz” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından kan verme işlemine geçildi. Daha sonra kan verenlere teşekkür belgesi verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop’ta Sağlıkçılar Toplu Olarak Kan Bağışında Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 14 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop’ta Sağlıkçılar Toplu Olarak Kan Bağışında Bulundu haberi güncellenecektir.

SİNOP NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:04
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı