SİNOP HABERLERİ

Sinop Mübadele ve Balkan Hakları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği çalışmaları

AA / Halit GÜMÜŞ
16.01.2015 - 12:49Son Güncelleme : 16.01.2015 - 12:50
AA / Halit GÜMÜŞ

SİNOP (AA) - Sinop'ta Mübadele ve Balkan Halkları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği çalışmalarına başladı.

Dernek Başkanı Kenan Aral, yaptığı açıklamada, aralık ayında kurulan derneğin kuruluş çalışmalarını tamamladığını bildirdi.

Derneklerinin kuruluş amacının Sinop'a Balkan ülkelerinden gerek mübadele gerekse göç yoluyla gelenlerin tanışması, dayanışması, kendi tarih ve kültürlerini öğrenmeleri, geçmişteki haklarının korunması olduğunu belirten Aral, "Biz Türkiye ve Balkan ülkelerinde yaşamakta olan Türk toplulukları arasında dostluk bağlarını güçlendirmek için ulusal mevzuatımızın izni alınarak turizm, spor, kültür, sanat gibi dallarda proje çalışmaları yaparak ilimize ve üyelerimize katkı sağlamaya çalışacağız" dedi.

Kenan Aral başkanlığında kurulan derneğin yönetimi, Başkan Vekili Berrin Gürleyen, Başkan Yardımcısı Recep Kaçar, Genel Sekreter Demircan Özyürük, Sayman Engin Koyuncu, üyeler Hülya Uslu ve Sıtkı Tunçoğlu'ndan oluşuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop Mübadele ve Balkan Hakları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ocak 2015 tarihinde saat 12 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop Mübadele ve Balkan Hakları Kültür Araştırmaları ve Dayanışma Derneği çalışmaları haberi güncellenecektir.

  SİNOP NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:20
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:44
  • Yatsı
   20:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı