SİNOP HABERLERİ

Sinop merkeze dört yeni mahalle eklendi

AA / Gökhan Gücüklüoğlu
27.02.2016 - 13:38Son Güncelleme :
AA / Gökhan Gücüklüoğlu

SİNOP (AA) - Sinop'ta belediyenin sorumluluk alanına dört yeni mahalle daha eklendi.

Vali Yasemin Özata Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bostancılı, Osmaniye, Ordu ve Korucuk köylerinin Resmi Gazete'de yayımlanan üçlü kararnameyle mahalle statüsüne kavuşturulduğunu söyledi.

Söz konusu köylerin uzun yıllardır belediyenin sorumluluk alanına katılmaları yönünde çalışmaların olduğunu anlatan Çetinkaya, "2003 yılındaki ilk çalışmaların başlatıldığı dönemde yapılması gereken bu değişiklik o günden beri sürüncemede kalmış ve ilimizin gelişimi anlamında belki 13 yıllık önemli bir zaman kaybı yaşanmıştır. Ancak geç kalınmış dahi olsa bu yanlışın bugün düzeltilmesi yine de sevindiricidir. Yeni durumun özel idaremiz, belediyemiz, bu yerleşim yerlerinde yaşayan tüm vatandaşlarımız için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop merkeze dört yeni mahalle eklendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop merkeze dört yeni mahalle eklendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı