ANKARA HABERLERİ

Sinop için farkındalık yaratan sergi ÇSM'de

DHA
17 Nisan 2016 - 13:49Son Güncelleme : 17 Nisan 2016 - 13:50

Sinop için farkındalık yaratan sergi ÇSM'de

DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi, fotoğraf sanatçısı Volkan Atılgan'ın 'Nükleer mi? Sinop'a mı? Oldu canım!' adlı kişisel sergisini Ankaralılarla buluşturdu. Sergi, 24 Nisan'a kadar Çağdaş Sanatlar Merkezi Fikret Mualla Sergi Salonu'nda gezilebilecek.
Nükleer santrallerin, önemli bir doğal ve kültürel mirası olan Sinop'tan neler götüreceğini vurgulayan “Nükleer mi? Sinop'a mı? Oldu canım!& adlı sergi ÇSM'de açıldı. Kendisi de Sinoplu olan fotoğraf sanatçısı Volkan Atılgan'ın gezici sergisinin açılışına, Çankaya Belediyesi adına Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya katıldı.
AMAÇ FARKINDALIK YARATMAK
Açılışta, nükleer santral inşası ve sonuçlarına dair kamuoyu bilinci oluşturarak, farkındalık yaratmayı amaçladığını belirten sanatçı, “Sinop'ta yok olacak güzellikleri o bölgeyi daha önce görmemiş olan kişilere göstermek istedim. Bu nedenle sergimizi Türkiye'nin birçok bölgesindeki insanlarımızla buluşturuyoruz" dedi. Atılgan, Çankaya Belediyesi'ne duyarlılığı ve katkıları nedeniyle teşekkür etti.
KAMUOYUNUN AYDINLATILMASI AÇISINDAN TEMEL BİR İŞLEV
Çankaya Belediyesi'ndeki görevinden önce 20 yıl boyunca enerji sektöründe hizmet verdiğini kaydeden Başkan Yardımcısı Nafiz Kaya, nükleer santrallerin yapılması ile ilgili ekonomiden çevreye etkisine kadar kafalarda birçok soru işareti olduğunu belirtti. Nükleer santrallerin gerekli olduğuna inanılıyor ve bunun bir teknolojik zorunluluk olduğu düşünülüyorsa, o zaman neden rüzgarın ve güneşin yeterli olmayacağının anlatılması gerektiğinin altını çizen Kaya; “Bu sergi, bu güzelliğin gözler önüne serilmesi açısından çok önemli. Sinop'un bu güzelliklerini gördüğünüz zaman nükleer santrale karşı bir duruş sergilemenin çok daha anlamlı olduğunu düşünüyorsunuz" diye konuştu.
Konuşmasında, “Çankaya Belediyesi olarak böyle bir sergiye ev sahipliği yapmanın, kamu hizmeti gören bir belediyenin kamuoyunun aydınlatılması açısından temel bir işlevi olduğunu düşünüyoruzö ifadelerine yer veren Nafiz Kaya, bu tür etkinliklere bundan sonrada ev sahipliği yapacaklarını söyledi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sinop için farkındalık yaratan sergi ÇSM'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Nisan 2016 tarihinde saat 13 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop için farkındalık yaratan sergi ÇSM'de haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı