SİNOP HABERLERİ

Sinop Hayaller Tiyatrosu, "Yaramaz Tilki" adlı çocuk oyununu sahneledi

AA / Halit GÜMÜŞ
18.01.2015 - 12:44Son Güncelleme :
AA / Halit GÜMÜŞ

SİNOP (AA) - Sinop Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında Sinop Hayaller Tiyatrosu, "Yaramaz Tilki" adlı çocuk oyununu ücretsiz sahneledi.

Sinop Hayaller Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Enes Cangül'ün yazıp yönettiği müzikal oyununda, Dilek Bot, Yıldız Ürün, Armağan Eskici ve Ceyda Özçakır rol aldı.

Atatürk İlkokulu salonunda 2. ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik sahnelenen oyun için oldukça profesyonel kadroyla yola çıktıklarını belirten Cangül, "Belediye Başkanımız Baki Ergül’e, minik kardeşlerimizi tiyatroyla buluşturduğu için teşekkür ederim. Tiyatro cansuyu demektir. Çocuklarımıza sadece notları ve okuldaki hal ve hareketleriyle değil, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle de değer vermeliyiz. Çocuklarımızın hepsi bir umut ışığı, gelecek vadetmektedir" dedi.

Belediye Başkanı Baki Ergül ise çocukların tiyatroyla çok eğlendiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Çocuklarımızın oldukça sevindiği bu güzel tiyatro gösterisi için emeği geçen başta Sinop Hayaller Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Enes Cangül olmak üzere tüm oyuncuları kutluyorum. Bilindiği gibi tiyatro gün geçtikçe ayrı önem ve değer kazanan fakat bir taraftan da unutulmaya yüz tutmuş kültürel bir zenginliktir. Çocuklarımızın sosyal ve kültürel etkinliklerle eğitici bir yaşam tarzını da özümsemeleri gerekiyor. İşte bu anlattıklarımızın hepsi belediyemiz tarafından organize edilerek, yıl içerisinde yaygınlaşacak ve yeni yetişen neslimize ezberci değil eğitici hayat tarzını aktarmış olacağız."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sinop haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sinop ilinden Sinop Hayaller Tiyatrosu, "Yaramaz Tilki" adlı çocuk oyununu sahneledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sinop Hayaller Tiyatrosu, "Yaramaz Tilki" adlı çocuk oyununu sahneledi haberi güncellenecektir.

SİNOP NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı