« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sınırsız şölen

Mehmet Okur ile Hidayet Türkoğlu’nun yanı sıra ünlü antrenörler ve oyuncuların da katılacağı kamp, 4-7 Haziran’da Ayhan Şahenk Salonu’nda gerçekleşecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SINIR Tanımayan Basketbol (Basketball Without Borders) Avrupa Kampı, 2002 yılından sonra, TBF’nin (Türkiye Basketbol Federasyonu) ev sahipliğinde, bir kez daha İstanbul’a dönüyor. NBA (Amerikan Ulusal Basketbol Ligi), FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu) ve TBF’nin ortaklaşa organize edeceği, Türk medyasının lideri Hürriyet’in desteklediği kamp, 4-7 Haziran tarihleri arasında İstanbul Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

Türk basketbolunu NBA’de başarıyla temsil eden Hidayet Türkoğlu ile Mehmet Okur’un yanı sıra, NBA’in ünlü antrenörleri ve oyuncularının da katılacağı kampta NBA, FIBA ve TBF tarafından seçilen 19 yaş ve altındaki basketbolcular, İstanbul’da basketbol eğitimi için bir araya gelerek performanslarını gösterecekler. Arkadaşlık ve kültürel farklılığı yüceltmek amacıyla, kamp oyuncuları ırk, din ve milliyet ayrımı gözetilmeden basketbol eğitimi alacaklar. Kampın Avrupa ayağına Türkiye’den ortak olarak Türk Telekom da destek verecek.

4-7 Haziran 2008 tarihleri arasında Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda gerçekleşterilecek organizasyonda, danışman oyuncu ve antrenörler, 4 gün boyunca basketbol çalışmalarının yanı sıra, eğitim, liderlik, karakter gelişimi ve sağlık konularını içeren ’hayat-becerisi seminerleri’ni yönetecekler.

Şu ana kadar, Sınırlar Ötesi Basketbol’da toplam 250 aktif ve emekli NBA oyuncusu, antrenörü ve takım personeli, 30 farklı takımdan kamp antrenörü ve danışmanı olmak üzere, 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkeden toplam 1200’den fazla genç oyuncuya eğitim verdi. Sınırlar Ötesi Basketbol, geçtiğimiz yıl Çin’in Şanghay, Brezilya’nın Sao Paulo, Fransa’nın Paris ve Güney Afrika’nın Johannesburg kentlerinde düzenlendi.

KİMLER KATILIYOR?

 OYUNCULAR :

Bruce Bowen (San Antonio)

Randy Foye (Minnesota )

David Lee (New York Knicks)

Mehmet Okur (Utah Jazz)

Hidayet Türkoğlu (Orlando )

Mickael Pietrus (G. S. Warriors)

 ANTRENÖRLER

Tom Barrisse (New Jersey )

Jim Boylan (NBA Antrenörü)

Dwane Casey (NBA Antrenörü)

Ed Pinckney (Minnesota)

Joe Prunty (Dallas Mavericks)

Jay Triano (Toronto Raptors)

Russell Turner (G.Warriors)

Marin Sedlacek (Klinik Uzmanı)

Max Benton (Cleveland)

David Stern: Benzersiz bir fırsat

NBA Başkanı David Stern organizasyonla ilgili yaptığı değerlendirmede, "NBA ve NBA oyuncuları, basketbol sayesinde oluşturulan bu platformda oyunun değerlerini vurgulayarak sosyal değişimi etkileyebilecekleri benzersiz bir fırsata sahip olacaklar" diye konuştu.

Demirel: Basketbolun ötesine geçecek

BASKETBOL Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, "NBA ve FIBA ile birlikte Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’nı ikinci kez düzenleyeceğiz ve çeşitli Avrupa ülkelerinden gelen genç oyuncuları, yıldız basketbolcular ve üst düzey antrenörlerle birlikte, ülkemizde bir kez daha ağırlamaktan gurur duyacağız. Etkinliği basketbolun ötesine taşıyacağız" dedi.

Bu ortaklıktan memnunuz

FIBA Dünya Genel Sekreteri ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyesi Patrick Baumann, projenin genç oyuncular için paha biçilemez bir değerde olduğunu ifade ederek, "Türkiye’de, Sınır Tanımayan Basketbol’u ikinci kez İstanbul’da organize etmekten büyük bir mutluluk duyacağız" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz