Dünya Haberleri

  Sinirlioğlu: Ciddi endişe duyuyoruz

  hurriyet.com.tr
  01.10.2015 - 17:34 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu Rusya'nın Suriye'deki hava harekatında sivillerin öldüğüne yönelik ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

  Sinirlioğlu, "Rusya'nın Suriye'de dün düzenlediği hava operasyonlarında DAEŞ yerine muhalif noktaları hedef aldığı ve sonucunda sivillerin de hayatını kaybettiğine ilişkin bilgiler nedeniyle ciddi endişe duyuyoruz. Eğer bu raporlar gerçekse, bu çok kaygı verici bir gelişme. Bu, krizin daha da artmasına neden olur ki böyle birşey Suriye'deki kaotik ve trajik ortamda en son ihtiyacımız olan şey. Bu durum Suriye halkının sorunlarına çözüm olmayacağı gibi problemleri daha da artıracaktır" dedi.

  Rus jetleri Suriyedeki El-Kaide hedeflerini yeniden bombalıyorRus jetleri Suriye'deki El-Kaide hedeflerini yeniden bombalıyor

  PUTİN: BİZİM UÇAKLARIMIZ KALKMADAN ÖNCE ÖLDÜLER

  Rus savaş uçaklarının Suriye’deki bombardımanlar sırasında sivilleri vurduğu haberlerine tepki gösteren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Suriye’de hayatını kaybettiği söylenen siviller bizim uçaklarımız harekata başlamadan önce ortaya çıkmıştı” açıklamasını yaptı.

  Rus jetleri Suriyedeki El-Kaide hedeflerini yeniden bombalıyorRus jetleri Suriye'deki El-Kaide hedeflerini yeniden bombalıyor

  Moskova’da katıldığı sivil toplum toplantısında Suriye konusuna değinen Putin, “Sivilleri vurduğumuza dair basında çıkan birtakım haberlere gelince. Biz böyle enformasyon saldırılarına hazırlıklıyız. Üstelik dikkatinizi çekmek isterim. Siviller arasında ilk can kaybı haberleri yayılmaya başladığında bizim uçaklar Suriye’de daha havalanmamıştı. Tabi bu harekatlar süresince benzer haberlere kulağımızı tıkamamalıyız. Her seferinde gerekli inceleme ve araştırma yapılmalı” ifadesini kullandı.

  Putinden savunma: “Siviller bizim uçaklarımız kalkmadan ölmüştü”Putin'den savunma: “Siviller bizim uçaklarımız kalkmadan ölmüştü”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı