« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sinirler gerildi

Toulouse yenilgisi bordo mavililerde büyük hayal kırıklığı yarattı. Transfer yapmayan yönetim ve teknik direktör Hugo Broos şimşekleri üzerine çekti.

Yunus Emre SEL/DHA
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR’un önce ligde Diyarbakırspor, ardından da UEFA Avrupa Ligi play-off maçında Toulouse’a yenilmesi, hem büyük hayal kırıklığı yarattı, hem de sinirleri gerdi. Bordo mavili camiada yönetim, Belçikalı çalıştırıcı Hugo Broos ve futbolcular, yenilginin sorumlusu olarak gösterildi.

Takıma takviye yapmama konusunda ısrar eden yönetim kurulu, bu yüzden sert bir şekilde eleştirilmeye başlandı. Bugüne kadar sempatik kişiliği ve babacan tavırlarıyla beğeni toplayan Belçikalı çalıştırıcı Broos ise ard arda alınan mağlubiyetlerle tepkilerin odak noktası oldu. Özellikle oyuncu tercihleri yüzünden eleştirilen Broos, rakiplerinin etkili hücum oyuncuları karşısında gereken önlemleri almamakla suçlandı. Bu arada Toulouse maçında isteksiz gözüken bazı futbolcular ise şimşekleri üzerine çekti.

Sadri Şener’in isyanı

Toulouse maçı sonrası açıklama yapmadan gergin bir şekilde stadı terkeden başkan Sadri Şener’in, “Bir yıldır bu maçı bekliyorduk. Emeklerimize yazık değil mi?“ diyerek karşılaşmanın kaybedilmesinden duyduğu üzüntüyü dışarıya vurduğu öğrenildi. Şener yenilgi için Broos’tan da rapor istedi. Öte yandan, Trabzonspor’un Namibyalı oyuncusu Razundara Tjikuzu ile Hırvat futbolcuları Gabric ve Cale, ülkelerinin milli takımlarına çağrıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz