Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Sınırlarımızı zorlayacağız"

2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda A Grubu’nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımızın Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, bugün çekilen kura hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ankara’da düzenlenen FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’nde Olimpiyatlara gitmeye hak kazanan Potanın Perileri, çekilen kura sonrasında ABD, Angola, Çin, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile A Grubu’nda yer aldı.

A Milli Kadın Takımımızın Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Türk kadın basketbolunun dünyadaki yerini, dünyanın neresinde olduğunu göstermek için iyi bir fırsat yakaladıklarını belirterek, “Gruplar belli olmadan önce de söylemiştim, şimdi de tekrar ediyorum; hangi grupta ve hangi rakiple oynadığımızın bir önemi yok. Tarihimizde ilk defa katıldığımız Olimpiyatlarda elimizden gelenin en iyisini yaparak ve sınırları zorlayarak Türk kadın basketbolunun dünyanın neresinde olduğunu göstermek istiyoruz. Her rakibe saygımız var ama hiçbir rakipten çekinmiyoruz. Angola, Çin ve ABD iyi tanımadığımız rakipler. Diğer Avrupa ülkesi takımlarını çok yakından tanıyoruz. Önümüzdeki günlerde ABD ile hazırlık maçı oynayacağız. Bizim Olimpiyatlardaki amacımız; elimizden gelenin en iyisini yaparak Türk halkının yüzünü güldürecek ve gururlandıracak sonuçlar almaktır. Bugün çekilen kuranın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz