TOKAT HABERLERİ

“Sınırları, Evini, Kalbini Mültecilere Aç” Çağrısı

IHA
22.09.2015 - 16:18Son Güncelleme :

Tokat’ta düzenlenen eylemde ‘sınırları, evini, kalbini mültecilere aç!” çağrısı yapıldı.

IHA

Tokat’ta düzenlenen eylemde "Sınırları, evini, kalbini mültecilere aç!” çağrısı yapıldı.
Hüdayi Sayıbaş Yeraltı Çarşısı üzerinde Eğitim İlke-Sen (İlkeli Eğitim ve Bilim Çalışanları Dayanışma Sendikası), İnanç İlke-Sen (İlkeli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Dayanışma Sendikası), TOKAD (Toplumsal Dayanışma, Kültür Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Derneği), ÖYB (Özgür Yazarlar Birliği), Sağlık İlke-Sen (İlkeli Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Dayanışma Sendikası) tarafından düzenlenen eylemde ortak basın açıklaması yapıldı. Eğitim İlke-Sen Konya İl Temsilcisi Namık Kaya’nın konuşmasının ardından basın açıklamasını Eğitim İlke-Sen Ankara İl Temsilcisi Emre Berber yaptı. Bugün insanlığın büyük bir sınavdan geçtiğini ifade eden Berber, “Mülteci kardeşlerimiz can havliyle ülkelerin sınırlarına dayanmış, tel örgüleri ve sınırları aşmaya çalışıyor. Savaş ve katliamlardan kaçarak yeni bir hayata tutunmak isteyen yavrularımız Akdeniz’in, Ege’nin serin sularına gömülüyor. Yaşama tutunmaya çalıştıkları şehirler, kasabalar, ülkeler bütün genişliklerine rağmen onlara dar geliyor. İnsanlık mülteci adımlarıyla uzayan bir sürgün rengine bürünüyor” dedi.
Sınırları açın çağrısı yapan Berber, “Buradan Türkiye ve Avrupa hükümetlerine ve dünyadaki bütün hükümetlere sesleniyoruz, sınırları açın! Kendi eseriniz olan bir trajediyi derinleştirmekten başka bir şey yapmıyorsunuz! ’Biz şu kadar mülteciye bakıyoruz’ deyip durmayın! Siz böyle dedikçe trajedilerine sebep olduğunuz Suriye halkı için aklımıza Musa’yı minnet altında bırakmak isteyen Firavun örneğinden bahseden Kur’an-ı Kerim’in uyarıları geliyor. İnsanların başına kaktığınız iyilik aslında onlara yapmak istediğiniz bir kötülüğün sonucu değil midir?” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden “Sınırları, Evini, Kalbini Mültecilere Aç” Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Eylül 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Sınırları, Evini, Kalbini Mültecilere Aç” Çağrısı haberi güncellenecektir.

  TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:42
  • Öğle
   12:30
  • İkindi
   15:31
  • Akşam
   17:55
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
  Sorunapp.com'un katkılarıyla
  • Eroğlu Ecz. Eczanesi

   Tokat
  • Evren Ecz. Eczanesi

   Tokat
  Sayfa Başı