Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sınırları Aşmak

  Hürriyet Haber
  09 Şubat 2006 - 13:55Son Güncelleme : 09 Şubat 2006 - 14:00

  Oscar adayı filmler birer birer sinemalarda boy göstermeye başlıyor. En iyi erkek ve kadın oyuncu da dahil toplam 5 dalda ödüle aday gösterilen Walk The Line da bunlardan biri. Ülkemizde Sınırları Aşmak adıyla gösterilecek olan filmin başrollerinde Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon var. Country müzisyeni Johnny Cash'in yaşamının gençlik yıllarına odaklanan filmin yönetmen koltuğunda ise James Mangold oturuyor.

  FİLMİN KONUSU

  1955 yılında, adının J.R Cash olduğunu söyleyen genç zayıf bir gitarist Memphis’teki Sun Stüdyolarına ünlü olmak için gelir. Bu Amerikan kültürünün üzerinde silinmez bir iz bırakacak adamın şöhrete ilk adımlarıdır. Bir korku treninin akordlarında dolaşan parmakları, demirden daha keskin ve kararlı bakan gözleri, kapkara ve derin bir geceyi andıran sesi ile daha önce hiç duyulmamış bir gerçek hayatı anlatmaktadır.

  Kendine has sesi ve kariyeri boyunca kişisel değişimler sert karakterinin bir uzantısı olmuştur. Önceleri kendisini yok eden bir çok yıldız gibi yaşayan Cash daha sonraları idol haline gelen “Siyah Giyinen Adam” karakteri ile bıçak sırtındaki şöhretin hem ne kadar acımasız hem de aşkın doğasının ne kadar güçlü olduğuna dair örnek oluşturmuştur.

  FİLMİN KÜNYESİ

  Yönetmen:James Mangold ,
  Senaryo: Gill Dennis, James Mangold
  Oyuncular: Joaquin Phoenix, Reese Witherspoon, Ginnifer Goodwin, Robert Patrick, Dallas Roberts

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı