ERZURUM HABERLERİ

Sınırkaya Emo Temsilciliğine Atandı

IHA
22.07.2015 - 12:09Son Güncelleme :

EMO TEMSİLCİLİĞİNE NAMİYE SINIRKAYA ATANDI

IHA

Bir süre önce yapılan Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Erzurum Temsilciliği seçimlerinde dört aday arasında en fazla oyu alan Namiye Sınırkaya, temsilcilik görevine atandı.
Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi’ne bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Erzurum Temsilciliği’nin tarihinde ilkkez seçilmiş bir başkan göreve getirildi. Kurulduğu günden beri yıllardır EMO Ankara Şubesi tarafından yapılan atamalarla yürütülen Erzurum Temsilciliği’nde artık seçilmiş bir başkan iş başına getirildi. Türk Telekom’da görev yapan Namiye Sınırdkaya, bir süre önce Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde yapılan seçimlerde temsilcilik için aday olmuştu. Buket Nalcıoğlu, Özkan Alemdar ve Armağan Amil ile birlikte temsilcilik için yarışan Sınırkaya en fazla oyu alarak bir ilke imza atmıştı. İlk üçe giren adayların isimleri Ankara Şubesi’ne bildirilmiş ve temsilcilik için yönetim kurulunun onayına sunulmuştu. Önceki gün yapılan değerlendirmede ise seçimlerde en yüksek oyu alan Sınırkaya Elektrik Mühendisleri Odası Erzurum Temsilciliği’ne atandı.
"BİZE İHTİYAÇ DUYUN YERDE OLMAK İSTİYORUZ"
Görev almasıyla birlikte kolları sıvayan Namiye Sınırkaya, ilk hedefinin EMO Erzurum Temsilciliğini aktif bir Sivil Toplum Kuruluşu haline getirmek olduğunu söyledi.
Sınırkaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Hedeflerim arasında ilk sırada geleni elbette aktif bir STK uzantısı olabilmek. Genel merkezimizin polikaları paralelinde şehirdeki toplumsal sorunlar için daha duyarlı bir yaklaşım sergilemek. Üniversiteler, belediyeler ve diğer kurumlarla uyumlu bir çalışma başlatıp hem halkımız hem de EMO üyelerimiz ve öğrenci kesimi için kayda değer girişmlerde bulunabilmek. Mesela özelikle üniversitelerle işbirliği içinde sempozyumlar düzenleyip Elektrik Mühendisliği ve faaliyetleri konusunda ilgili kişileri bilgilendirmek. Ayrıca, siyasi, toplumsal ve kültürel alanlarda da üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek. Kısacası bize ihtiyaç duyulan her yerde var olabilmek istiyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Sınırkaya Emo Temsilciliğine Atandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sınırkaya Emo Temsilciliğine Atandı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:12
  • İkindi
   14:46
  • Akşam
   17:04
  • Yatsı
   18:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı