Dünya Haberleri

DÜNYA

  Sınırdan kaçak girdiler, Türkiye'yi suçladılar...

  Hürriyet Haber
  03 Mayıs 2017 - 07:48Son Güncelleme : 03 Mayıs 2017 - 09:29

  Pasaportsuz geldikleri Türkiye'den İspanya'ya gönderilen lezbiyen çift, Türkiye'de "cinsel tercihleri nedeniyle gözaltına alındıklarını, kötü muamele gördüklerini" öne sürdü.

  İngiltere'de yaşayan İspanyol Maria Jimena Rico ile Mısırlı sevgilisi Shaza İsmail İbrahim, ölüm döşeğinde yatan Shaza'nın annesini görmek için Londra'dan ayrıldı. Ancak Dubai'ye ulaştıklarında hiç beklemedikleri bir sürprizle karşılaştılar. Shaza'nın babası "Annen ağır hasta" diyerek kızını kandırmıştı. Annenin sağlık durumu iyiydi.

  Dubai'den Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e uçan İkiliyi takip eden baba, lezbiyen ilişki yaşayan kızına yeni bir tuzak kurdu. Baba Gökhan, Gürcistan'dan Londra'ya uçmayı bekleyen kızların pasaportlarını çaldı ve yırttı.

  İnanılmaz hikaye... İngilterede aranıyorlardı, İstanbulda bulundular...İnanılmaz hikaye... İngiltere'de aranıyorlardı, İstanbul'da bulundular...

  Habertürk'ün haberine göre bunun üzerine çift, Türkiye'ye kaçak olarak giriş yaptı. Gönderildikleri İspanya'da basın toplantısı düzenleyen çift, Gürcistan'dan Türkiye'ye yürüyerek geçtikten sonra Samsun'da pasaportları olmadığı için gözaltına alındıklarını söylediler.

  Daha sonra serbest bırakılan ikili, bu kez İstanbul'da gözaltına alındı. Türkiye'de 3 gün gözaltında tutulduklarını iddia eden kızlar, "Bunda lezbiyen olmamızın etkisi olduğuna inanıyoruz" ifadesini kullandılar.

  Sınırdan kaçak girdiler, Türkiyeyi suçladılar...

  İŞTE SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: Sınır , kaçak , kızlar
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı