Dünya Haberleri

  Sınırda arbede: En az 260 yaralı

  AA-hurriyet.com.tr
  10.04.2016 - 19:33 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'ın, Makedonya sınırındaki İdomeni kasabasında tel örgüleri yıkmaya çalışan bir grup sığınmacı ile polis arasında arbede yaşandı. En az 260 sığınmacı yaralandı

  Yunanistan-Makedonya sınırından günlerdir geçmeyi bekleyen sığınmacılar arasından yaklaşık 500 kişi, Makedonya ordusu tarafından sınıra yerleştirilen tel örgüleri yıkmaya çalıştı. 

  Sınırda arbede: En az 260 yaralı

  Makedonya polisi tarafından yapılan yazılı açıklamada, sığınmacıların tel örgüyü yıkmaya çalışması üzerine polis güçlerinin göz yaşartıcı gaz ve şok bombası ile müdahale ettiği belirtilerek, en az 260 sığınmacının yaralandığı kaydedildi.

  Sığınmacıların taş ve sopalarla polise saldırdığı ifade edilen açıklamada, grubun, Yunanistan-Makedonya sınırının yakın zamanda açılacağı iddiası üzerine toplandığı bildirildi.

  Sınırda arbede: En az 260 yaralı

  Bölgede bulunan Sınır Tanımayan Doktorlar Birliği temsilcilerinden Achilleas Tzemos da polisin müdahalesi üzerine sığınmacılar arasında bulunan kadın ve çocukların gazdan etkilendiğini belirterek, sığınmacılardan üç kişinin hastaneye kaldırıldığını söyledi.
  Bu arada, yaklaşık 12 bin sığınmacının bulunduğu İdomeni'deki kampta bir aydır sınırın açılmasını bekleyen sığınmacılar ağır koşullar altında yaşam mücadelesi veriyor.

  Etiketler: arbede , sığınmacı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı