Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sınıra yığınak için dört gerekçe

  Uğur ERGAN / ANKARA
  31 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 31 Temmuz 2012 - 09:18

  TSK, dün Suriye sınırına Gaziantep’teki 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na bağlı tank ve diğer zırhlı muhabere araçlarını sevk etti.

  Yetkililer, tüm bunların Suriye’nin toprak bütünlüğüne karşı bir tutum ve topyekün Suriye ile savaşa girme gibi anlaşılmaması gerektiğini özelikle vurgulayarak şu saptamayı yaptı:

  SINIRA SEVKIYAT / FOTO GALERİ


  1- Angajman: TSK, dün bölgeye Gaziantep’teki 5’inci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na bağlı tank ve diğer zırhlı muhabere araçlarını göndererek, angajman kurallarının kara sahası için de geçerli olduğunu net şekilde ortaya koydu.
  2- Termal kamera: Olası göç dalgasına karşı, karada hazırlık yapmak ve göçü kontrol edebilmek. Özellikle tanklar ve zırhlı araçlarda gece görüşüne imkan sağlayan termal kameralarla bölge karadan da gözetim altına alınacak.
  3- Tampon bölge: Sınırın Suriye bölümünde tampon bölge kurulması talimatı verildiğinde bununla ilgili öncü girişimi yapmak.
  4- “Suriye Kürdistanı”na müdahale: Suriye’nin kuzeyinde PKK’nın etkin olduğu bir Kürdistan oluşumuna karşı talimat geldiğinde, gereken askeri önlemi alarak müdahalede bulunmak.

  Sınıra yığınak için dört gerekçe YUNANİSTAN MERİÇ’E SINIR MUHAFIZI YIĞIYOR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı