« Hürriyet.com.tr
MENÜ

’Sınır olmazsa Türkiye ithal mezarlığına döner’

Alt yapının önemine değinen Başbakan RecepTayyip Erdoğan, yabancı futbolcu kontenjanının sınırlandırılmasından yana olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Türk futbolunda yabancı oyuncu sınırlamasından yana olduğunu söyledi. Türk Telekom Lig A’da şampiyon olarak Süper Lig’e yükselen G.Birliği Oftaşspor’un yönetici ve futbolcularını başbakanlıkta kabul eden Erdoğan, Futbol Federasyonu’nun yabancı kontenjanını 6+1’le sınırlayan kararını değerlendirirken, "Sınırsız yabancı oyuncu transferine katılmıyorum.

Brezilya gibi olmalıyız

Biz kendi alt yapımızı iyi bir şekilde oluşturmalıyız. Eğer sınır koymaz serbest bırakırsak, parası olan kulüplerin hepsi Türkiye’yi ithal futbolcu mezarlığına çevirecek. Bu durumda belki Milli Takım’da arzu ettiğimiz kaliteyi de yakalayamayacağız" dedi.

Türk takımlarının kendi alt yapılarına önem vermesi gerektiğine işaret ve G.Birliği Oftaş’ın kendi bünyesinde yetiştirdiği oyuncularla başarıya ulaştığına dikkat çeken Başbakan, "Aslolan, alt yapımızı iyi oluşturup Brezilya’nın bugünkü durumuna gelebilmek" diye konuştu. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ve G.Birliği Oftaş Onursal Başkanı İlhan Cavcav da futbolcular için ödenen vergilerin yüzde 40’tan yüzde 15’e düşürülmesinden dolayı Erdoğan ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’e teşekkür etti. G.Birliği Oftaş Başkanı Turgay Kalemci de günün anısına bir plaket ve arkasında "Recep Tayyip Erdoğan" yazan 10 numaralı formayı Başbakan Erdoğan’a hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler