Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sınır kapılarında 3 kilometre TIR kuyruğu

  A.A
  13.12.2009 - 12:56 | Son Güncelleme: 13.12.2009 - 12:56

  Trakya Bölgesi'nde etkili olan kar yağışının ardından bazı yollarda buzlanma oluştu. Yollarda oluşan buzlanma nedeniyle yurt dışına çıkış için Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarına gitmekte zorlanan tırlar uzun kuyruklar oluşturdu

   Edirne'de etkili olan kar yağışının ardından yollarda gece yer yer buzlanma oluştu. Buzlanma nedeniyle Kapıkule ve Hamzabeyli Sınır kapılarına ulaşım zaman zaman güçlükle yapıldı. Hamzabeyli Sınır Kapısı'na giden 2 tır gece yolda kaldı. Tırlardan biri gece, diğeri sabah saatlerinde kurtarılabildi.

  Karayolları ekipleri, Hamzabeyli Sınır Kapısı'na ulaşımın sağlandığı yolda tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

  Kapıkule Sınır Kapısı'nda 4 kilometre ve Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda 3 kilometre tır kuyruğu oluştuğunu belirten yetkililer, her iki gümrükte tırların çıkışında bir sorun olmadığını kaydetti.

  Edirne'nin Lalapaşa ilçesinin Vaysal ve Kalkansöğüt köylerini birbirine bağlayan yol, kar ve buzlanma nedeniyle ulaşıma kapandı. Yetkililer, kapalı olan köy yolunun ulaşıma açılması için ekiplerin bölgeye sevk edildiğini bildirdi.

  Kar yağışının yoğun olduğu Edirne'nin Keşan, Uzunköprü, İpsala, Enez ile Tekirdağ'ın Malkara ilçelerinde yolların ulaşıma açık olduğu belirtildi.

  Karayolları ekipleri, Keşan-Gelibolu kara yolunun Korudağ mevkisinde kar temizleme ve tuzlama çalışması yürütüyor.

  Edirne Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kentte bugün yağış beklenmediğini ve havanın çok bulutlu olacağını kaydetti.

  KIRKLARELİ

  Kırklareli'ne bağlı Bulgaristan sınırındaki Demirköy ilçesi ile Dereköy'de kar yağışı sona ererken, soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor.

  Yağış nedeniyle Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, yollarda buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

  Polis ekipleri, Demirköy ilçesi yakınlarında sürücüleri, buzlanmaya karşı yavaş gitmeleri, yanlarında çekme halatı ve araçlarında takoz bulundurmaları konusunda uyarıyor.

  Karayolları ekipleri, Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısı'ndaki yolda oluşan buzlanma nedeniyle tuzlama ve yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı