Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sınıf atlamak

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Süleyman ALASYA

OKULUN kapanmasına bir kaç hafta kala sınıf geçmeyi garantilemiş öğrencilerin, kendinden emin tavrı vardır... Artık kendisini bir üst sınıfta görerek, aylaklık yapmaya başlarlar. Bu arada sorulan bir matematik sorusunu bilemeyip, mahçup olsalar da, ‘‘Olsun ben nasılsa sınıf geçtim’’ diye böbürlenirler. Onlar için, okulun son günleri bir tatil gibidir ve kırık notlarını kurtarmaya çalışan arkadaşlarına, acıyarak ve alaycı yaklaşırlar...

Göztepe de, sınıf atlamış bir ekip olmanın getirdiği rehaveti, Samsunspor gibi bir üst sınıftan rakibini yenmenin yorgunluğuyla pekiştirip, çıktı Bucaspor maçına... Devre arasında öğretmenleri belki, ‘‘Çocuklar, yorgun ve rahat oluşunuzu anlıyorum ama kendinizi koyuvermeyin, Bir üst sınıfın sınavlarına hazırlanın’’ demiştir... Eminim demiştir ama bir yandan da, ‘‘Bu maçı butün Türkiye izliyor. Rakiplerimizi de bizim hakkımızda, yanlış bilgiler edinsin’’ diye düşünüp, sergilenen futbolu sorun etmediyse ben de şimendiferim. Çünkü Ümit Kayıhan'ı tanırım. Dünkü maçta, Play-Off'taki rakiplerini kandıracak bir kurnazlık mutlaka düşünmüştür. Bekleyin ve görün.

Bucaspor, belki de ummadığı üç puan aldı. İyi oynayıp yenildiklerini söyleyen kurmaylara katılmıyorum. Hayır Bucaspor iyi oynamıyor. Sezon başındaki savunma sorununu çözmüş Bucaspor'a ne oldu ? Geçen sezon orta sahada durmadan gol atan Özgür'e ne oldu. Sol kanattaki Ahmet neden daha iyi motive edilmiyor. Orta sahada teknik kapasitesi üstün oyuncular var da, hala neden oturmuş bir orta saha yok ve bloklar arasında uyumsuzluk yaşanıyor ? Bucaspor, eskiden tribün desteğiyle bir şeyler yapardı. Sahası da küçük olduğu için rakibi boğardı. Kendi sahasındaki maçları, rakipleri adına hep ‘‘Kayıp’’ değerlendirmesi yapılırdı. Şimdi tribünlerde çoluk, çocuk bir kaç kişi ve sahada istenenden geride bir tablo. Bucalılar, illa da galibiyet, şampiyonluk mu bekliyorsunuz ? Bir takımınızın olması size yetmiyor mu ? Beldenizde futbol rüzgarını estirenleri bence ihmal etmeyin. Sonra başka sıkıntılara katlanmak zorunda kalırsınız.


Bunları da Beğenebilirsiniz