Gündem Haberleri

  Sinemacılar başkanı terletti

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Beyaz Masa yetkililerinin düzenlediği İstanbul Gezisi kapsamında, Hıdiv Kasrı'nda ağırlanan, İstanbul Metrosu gibi önemli projeleri tanıma olanağı bulan Sinema Oyuncuları Derneği (SODER) üyeleri önceki gün, gezi sonrası Ali Müfit Gürtuna'yı ziyaret etti. Gezi için teşekkür eden Dernek Başkanı Selda Alkor, Yeşilçam'ın yeniden canlandırılması ve bir nostalji sinema salonu oluşturulması için Gürtuna'nın yardımcı olmasını istedi. Eski sinema oyuncularından bazılarının konut sahibi olmadıklarını da hatırlatan Alkor, uzun vadeli taksitlerle ev sahibi olmalarına olanak sağlanmasını talep etti.

  Sanata ve sanatçılara her konuda destek olmaya çalıştığını belirten Gürtuna ise somut projeler hazırlanarak gelindiğinde her türlü yardıma hazır olduğunu ifade etti.

  Malullerin ricası

  Harp Malülleri, Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İstanbul Şube Başkanı Cavit Erkalkan da dün Gürtuna'yı ziyaret etti. Erkalkan, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, derneğin 500'e yakın üyesi bulunduğunu belirtti. Daha önce, kendilerine kaynak olması bakımından, belediyenin 14 büfeyi işletme hakkı verdiğini vurgulayan Erkalkan, ancak bunlardan 10'unun çeşitli nedenlerle geri alındığını söyledi. Erkalkan, ‘‘Sayın Başkan, sizden ricamız, bu büfelerin yerine, metro istasyonlarına tartı aletleri kurmamıza izin vermeniz. Ayrıca, yatalak gazilerin eşlerine ücretsiz muayene ve ilaç verilmesini istiyor, şehirlerarası deniz otobüslerinden ücretsiz yararlanma hakkı talep ediyoruz’’ dedi.

  Gürtuna da, derneğin isteklerini inceleyeceklerini ve gerekeni yapacaklarını söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı