Ege Haberleri

EGE

  Sinem bir hafta önce çarşıya gitti dönmedi

  Ayşe Havva GEYİK/SELÇUK (İzmir), (DHA)
  20.09.2014 - 01:12 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Selçuk İlçesi’nde, çarşıya gittiğini söyleyerek evinden ayrılan 17 yaşındaki Sinem Başlı’dan bir haftadır haber alınamıyor. Kayıp ihbarı üzerine polis arama çalışması başlatırken, endişeli bekleyişi süren yakınları, bulunması için yardım istedi.

  Selçuk’un 14 Mayıs Mahallesi’nde yaşayan 17 yaşındaki Sinem Başlı, geçen cuma günü gezmek için bir saatliğine çarşıya gideceğini söyleyerek evinden ayrıldı. Geçen zamana rağmen Başlı’nın geri dönmemesi, cep telefonuna da cevap vermemesi üzerine meraklanan yakınları, kendisini aramaya başladı. Sinem Başlı, aramalara rağmen bulunamayınca tedirgin olan yakınları, polise kayıp başvurusunda bulundu.

  Tedirgin bekleyişi süren evli 2 çocuk annesi ev hanımı 46 yaşındaki Teslime Başlı şunları söyledi:

  "Kızım hiç bir zaman beni bu kadar merakta bırakmazdı. Kaybolduğu gün ’Anne ben biraz çarşıda dolaşıp bir saate kadar gelirim’ dedi. Ben de ’Tamam kızım fazla geç kalma merak ederim seni’ dedim. Daha sonra gitti. Uzun zaman geçmesine rağmen kızım eve gelmedi. Kendisini aradım ama telefonu kapalıydı. Aradan 2- 3 saat geçti ve merak etmeye başladım. Bu sırada oğluma haber verdim. Oğlum da aramaya başladı, fakat bir türlü ulaşamadık. Akşam saat 20.00 civarlarında karakola giderek kayıp ihbarında bulunduk. Selçuk’ta gidebileceği her yere, her alana bakıldı. Hatta polis, bazı işyerlerindeki güvenlik kameralarını kontrol etti. Ancak hiçbir iz bulamadı."

  YARDIM İSTEDİ

  Cumhuriyet Savcılığı’na da dilekçe verdiğini belirten Teslime Başlı, "Benim kızım bugüne kadar bizi hiç merakta bırakmazdı. Başına kötü bir şey gelmesinden korkuyorum. Kızımı görenler varsa lütfen en yakın polis karakoluna ya da bizlere ulaşsınlar. Ne olursa olsun kızımın evine dönmesini istiyorum. Arkadaşıyla gitmiş olsa bile en azından iyi olduğundan emin olmak için bir telefon etmesini istiyoruz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı