ADIYAMAN HABERLERİ

Sincik İlçesinde "İslam’da Adalet Anlayışı" Semineri Verildi

IHA
22.10.2015 - 14:53Son Güncelleme :

SİNCİK İLÇESİNDE 'İSLAM'DA ADALET ANLAYIŞI' KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ

IHA

Sincik Çok Programı Anadolu Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik "İslam’da Adalet Anlayışı" konulu seminer düzenlendi.
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında Sincik’te "İslam’da Adalet Anlayışı" konulu konferans düzenlendi. Sincik Çok Programı Anadolu Lisesi ile Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen seminere Sincik İlçe Vaizi Turgut Karataş konuşmacı olarak katıldı.
Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan seminerde İlçe Vaizi Turgut Karataş, adalet kavramının, Allah Tealâ’nın çok önem verdiği esaslardan biri olduğunu belirterek, Kuranı Kerimden ayetler okudu ve Hz. Ömer’in adaletinden bahsetti.
Sincik Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Dursun Demir ise yaptığı konuşmada, "İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülmekte olan Erdemli ve başarılı birey projesi kapsamında, değerler ve başarılı birey projesi kapsamında bu ay ki değerimiz ‘adalet’ tir. Bu nedenle öğrencilerimizi adalet konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, gelecek hayatlarında adaletin anlamını kavratmak amacıyla İlçe Müftülüğümüz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda İslam’da adalet konulu seminer düzenledik. Bu konuda ilçe Vaizimiz Turgut Karataş okulumuza gelerek öğrencilerimize İslam’da adaletin önemi, İslam’da adaletin yeri konuları hakkında bilgilendirme yaptı. Kendilerine bu konuda teşekkür ediyoruz. Erdemli ve Başarılı Birey Projesi özellikle değerler eğitimi ayağının hedefe ulaşması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğimizi belirtmek istiyorum. Bu konuda diğer kurumlarla ’da daima işbirliği içerisinde olacağız" diye konuştu.
Sincik Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Bozan ise, İlçe vaizi Turgut Karataş’a yaptığı anlamlı konuşmasından dolayı teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Sincik İlçesinde "İslam’da Adalet Anlayışı" Semineri Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sincik İlçesinde "İslam’da Adalet Anlayışı" Semineri Verildi haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı